fbpx
Політика
Ахметов відповів на пропозицію очолити Донбас

В олігарха заявили, що він готовий на все, аби припинити війну.

Український бізнесмен Ринат Ахметов заявив, що готовий на будь-які кроки для припинення війни на Донбасі і залишається прихильником досягнення миру за столом переговорів. Таку заяву бізнесмена було оприлюднено у відповідь на публікацію в Дзеркалі тижня.

У Ахметова не стали заперечувати, що бізнесмен готовий очолити Донбас, але й не розповіли детально про таку інформацію.

“Хочу зазначити, що прес-служба Ріната Ахметова ніколи не коментувала і не коментуватиме чутки і домисли. Але якщо ви запитаєте, на що готовий Ринат Ахметов, то він готовий на все, щоб зупинити війну, щоб припинити страждання людей”, – сказано в коментарі прес-секретаря, поширеному в суботу, 13 березня.

“Він справді готовий зробити все, що від нього залежить, і навіть більше. Головне, щоб не була пролита кров. Ринат Ахметов був і залишається прихильником того, щоб до миру прийшли за столом переговорів”, – йдеться в коментарі.

Читайте також: “На сьогодні Ахметов — найсильніший закулісний союзник Яценюка”- Лещенко.

Прес-секретар нагадала, що влітку 2014 року Ахметов вже висловлював свою позицію, яка залишається незмінною і сьогодні: “Донбасу без України буде дуже важко. Україні без Донбасу – теж дуже важко”.

“У Булата Окуджави є такі рядки: “Візьмімося за руки, друзі, щоб не пропасти поодинці”. Сьогодні цей заклик дуже актуальний”, – йдеться в заяві.

“На мій погляд, єдиний правильний шлях – це зміни в Конституції, децентралізація влади. Це тоді, коли влада з Києва переходить у регіони. Це тоді, коли владу не призначають, а обирають. І це тоді, коли місцева влада бере відповідальність за сьогодення і майбутнє перед людьми”, – зазначається також у коментарі.

“Я глибоко переконаний, що щасливим Донбас може бути тільки в єдиній Україні”, – сказав бізнесмен.

Як повідомлялося, в статті першого заступника головного редактора тижневика “Дзеркало тижня. Україна” Сергія Рахманіна в суботу з посиланням на свої джерела було зазначено, що президент України Петро Порошенко замислився про референдум у Донбасі.

Також повідомлялося, що Президент нібито зацікавився ідеєю створення в ОРДЛО (окремих районах Донецької та Луганської областей – ред.) адміністрацій, які б очолили люди, що влаштовують Київ і Москву.

“Путін, за нашими відомостями, підтвердив готовність замінити Захарченка та Плотницького менш одіозними персонажами. Порошенко, як нам стало відомо, виявив цікавість до “плану Медведчука”, що передбачає створення в ОРДЛО адміністрацій, які очолили б фігури, що влаштовують і Київ, і Москву” , – йдеться в статті.

“Сам же Володимир Володимирович, судячи з усього, підказав Петру Олексійовичу кандидатів – Рината Ахметова та Юрія Бойка. Кажуть, кандидатури президенту сподобалися”, – зазначив Рахманін.

Джерело видання також вказало, що Порошенко провів попередні переговори з обома кандидатами, і обидва нібито погодилися.

Джерело.