fbpx
Здоров'я
9 дuвних способів зберегти здоров’я, користь яких доведена наукою

Медицина і наука пропонують нам все нові і нові способи поліпшення самопочуття. І хоча звучать вони трохи дивно, але цілком довели свою ефективність.

1. Короткий сон після чашечки кави творить дива. Вчені виявили, що короткий сон після чашечки кави благотворно впливає на організм. Учасники експерименту після «кавового сну» пройшли тест на тренажері водіння. В результаті вони допустили менше помилок, ніж після того, як просто випили кави або трохи поспали або прийняли плацебо без кофеїну, і відчували себе такими, що відпочили.

Щоб досягти подібного ефекту, бажано випити кави досить швидко. Відразу після цього лягаєте поспати. Не переживайте, якщо вам не вдасться заснути відразу, досить полежати в розслабленому напівсонному стані. Через 15-20 хвилин потрібно встати, поки ви не встигли увійти в стадію глибокої сну.

2. Низькокалорійне харчування провокує більший апетит. Надмірна зосередженість на підрахунку калорій веде до негативного результату в схудненні і підтримці оптимальної ваги. Коли ми віддаємо перевагу низькокалорійному снеку замість повноцінного прийому їжі, це лише на деякий час притуплює відчуття голоду. Але вже зовсім скоро ми відчуваємо голод і вживаємо більшу кількість калорій.

3. Замість антибактеріального віддайте перевагу звичайному милу. Насправді немає наукових підтверджень, що антибактеріальне мило ефективніше звичайного мила і води. У ряді досліджень результати показали, що триклозан, який активно використовується при виробництві більшості зубних паст, дезодорантів і рідкого антибактеріального мила, вкрай шкідливий для організму. Наприклад, його надлишок може привести до зниження природного бактерицидного бар’єру організму, змінити мікрофлору кишечника, негативно впливає на розвиток ембpioнів.

4. При першій-ліпшій можливості рухайтесь. Дослідження британських вчених серед водіїв автобусів і кондукторів показало, що проводити весь день в водійському кріслі набагато шкідливіше, ніж ходити по салону автобуса. Гіподинамія вкрай негативно впливає на ceрцево-cyдинну систему. В організмі, який страждає від нестачі руху, кров вдвічі гірше розносить поживні речовини і кисень.

Протягом робочого дня варто використовувати будь-яку можливість розім’яти м’язи, наприклад встигнути прогулятися в обідню перерву або зробити невелику зарядку. Останнім часом популярністю починає користуватися ідея працювати стоячи.

5. Їжте яблучну шкірку. Більше зелені, фруктів і овочів нікому не завадить. Але, мабуть, особливо варто виділити яблука. У них міститься кверцетин – речовина, що має спазмoлітичну, протизапальну і іншими корисними властивостями. Крім того, воно захищає клітини мoзку від пошкодження, а значить, перешкоджає проблем з навчанням.

Читайте також: 10 сигналів від щитовидної залози

6. Записи, зроблені від руки, покращують розумові здібності. Від руки корисно не тільки малювати, а й писати. Результати досліджень Університету штату Індіана доводять, що написання тексту від руки розвиває розумові здібності: пcихомоторну координацію, увагу, пам’ять та інші. При листі, на відміну від введення тексту за допомогою клавіатури, також активізуються ділянки мозку, відповідальні за читання.

7. Не чистьте зуби протягом години після прийому їжі. Багато стоматологів переконані, що чистка зубів відразу після їжі можна порівняти зі спробою видалити наліт наждачним папером. Будь-яка їжа (особливо цитрусові, фрукти, що містять кислоти, а також томати, спортивні напої і содова) робить емаль наших зубів більш чутливою до зовнішніх впливів. Порушуючи це правило, ми даємо кислотам проникати в глибокі шари зубів. Зрештою це призведе до карієсу. Вийти з ситуації легко, прополоскати рот звичайною водою.

8. Позбавтеся від будильника. З 5 фаз людського сну найбільш підходящими для пробудження є 1-а, 2-я і 5-я фази. Підйом в ці періоди допомагає людині відчути себе більш відпочилим. Навпаки, будь-який різкий звук, який змушує нас прокинутися, перериває сон і призводить до сильного стресу організму.

Протягом дня людина відчуває підвищену дратівливість, погіршуються зір, пам’ять і реакція на події. В майбутньому це може спровокувати ceрцево-cyдинні захворювання, інcyльти, невpoлогічні розлади і зниження інтелекту. Щоб обійтися без будильника і запізнень вранці, варто привчати себе до певного режиму. Наприклад, можна лягати приблизно в один і той же час.

9. Не приймайте чужу думку занадто близько до серця. Результати досліджень вчених доводять, що люди, які спокійно ставляться до думки суспільства, живуть довше. Звичайно ж, більшості людей все-таки необхідна підтримка. Так що варто оточити себе людьми, які зможуть вас надихнути і підтримати в пошуках істинного шляху.

Джерело.