Історія
Трагічна річниця в Україні: води Дніпра, які вбили 100 тисяч людей (відео)

18 серпня 2016 року минає 75 років з трагічних подій у Запоріжжі, внаслідок яких загинуло, за приблизними підрахунками, 100 тисяч людей.

В цей день близько 20:00 години підірвали греблю Дніпрогес у Запоріжжі. Внаслідок руйнації частини греблі довжиною 165 метрів 20-метрова водяна хвиля змила прибережну міську смугу, плавні Хортиці і дійшла до міст Марганця та Нікополя, розташованих майже за 80 кілометрів вниз за течією Дніпра, пише Інститут національної пам’яті.

Читайте також: Моторошні свідчення забутих жертв ГУЛАГу

Реклама

За даними істориків, місцеве населення не було повідомлено про підрив греблі, тож ніхто не займався евакуацією населення. Відтак кількість жертв трагедії досягло близько 100 тисяч людей – 80 тисяч жителів Запоріжжя та його околиць, біженців із сусідніх регіонів та близько 20 тисяч радянських солдатів, які не встигли покинути місто.

Радянська влада, аби приховати свій черговий злочин, сформувала міф про те, що Дніпрогес зруйнували нацисти. Однак історики наводять факти, що наказ на знищення Дніпрогесу віддав особисто Сталін, а вибухівку доставили літаками з Москви.

Читайте також: КУРЕНІВСЬКА ТРАГЕДІЯ: 55 РОКІВ З ДНЯ КАТАСТРОФИ ПІД ГРИФОМ “СЕКРЕТНО”

Джерело.

Реклама

Реклама

Реклама

Related Post

facebook