Без рубрики
Помирати в Україні – дорого, а відтепер стало ще дорожче

Родичі покійника у середньому витрачають близько 7 тисяч гривень на поховання.

Помирати в Україні – дорого, а цього року стало ще дорожче – у середньому на півтисячі гривень. Не для самого покійника, а для його родичів. На вбитих горем близьких можна непогано заробити, і цим користуються трунарі, йдеться у сюжеті ТСН

Триста тисяч гривень – це середня вартість домовини, які пропонує українцям один із приватних виробників елітних домовин. Матеріали, що пішли на виготовлення труни-саркофага, замовлені в Італії. Усе – ручна і ексклюзивна робота.

Реклама

Замовників на такі домовини зараз небагато. Усе через кризу. Це переважно родичі політиків та бізнесменів, відомих спортсменів та дипломатів. Для людей не таких заможних процедура поховання теж не з дешевих. Найперше – це угода, яка укладається між родичами померлого та надавачем ритуальних послуг – вона коштує 31 гривню.

Доставка ритуальної продукції обійдеться у 490 гривень. 1800 гривень доведеться викласти за катафалк, і стільки ж – за транспорт для супроводу. Перенесення труни до місця поховання коштує 1560 гривень. А проведення самого ритуалу – 417 гривень. Викопати могилу щонайменше обійдеться у 358 гривень. Сама труна – півтисячі гривень. А траурний вінок – 113 гривень. Загалом доведеться заплатити щонайменше 7069 гривень.

Це – мінімальна вартість послуг, які пропонують державні комунальні служби столиці. В інших регіонах України поховати дешевше. Приміром, у Житомирській області – на тисячу гривень, а на Дніпропетровщині – аж на чотири тисячі гривень. Щороку в Україні помирає близько 630 тисяч осіб, кажуть спеціалісти. І запевняють – за останні 5 років смертей не побільшало.

Проте повної і достовірної інформації у державних органів статистики немає. Останні два роки цифру псують непідконтрольні Україні частини Донецької і Лугаської обастей, а ще – анексований Крим.

 Із тридцяти кладовищ у столиці відкрите лише одне – Північне. Та й воно за межами Києва – під Броварами. В цілому в Україні 32 тисячі цвинтарів, і за прогнозами, території на них для поховання вистачить ще на 15 років. Вихід бачать у зміні традиції – у кремації та колумбаріях. Колумбаріїв, як і крематоріїв, в Україні три. Тут усе, як і на кладовищі, лише розміри могили менші вчетверо.

Проте викласти за поховання тут родичам померлих доведеться приблизно стільки ж, як і на цвинтарі.

Більше читайте тут: Чоловік помер після уколу лікарів швидкої допомоги (відео)

Джерело.

Реклама

Реклама

Реклама

Related Post

facebook