Світ This artist’s impression shows the view from the exoplanet Gliese 667Cd looking towards the planet’s parent star (Gliese 667C). In the background to the right the more distant stars in this triple system (Gliese 667A and Gliese 667B) are visible and to the left in the sky one of the other planets, the newly discovered Gliese 667Ce, can be seen as a crescent. A record-breaking three planets in this system are super-Earths lying in the zone around the star where liquid water could exist, making them possible candidates for the presence of life. This is the first system found with a fully packed habitable zone.

Маріанська западина виявилася токсичнішою найбрудніших річок

Міжнародна група вчених встановила, що на дні Маріанської западини в Тихому океані знаходяться смертельно небезпечні токсини – поліхлоровані біфеніли (ПХБ) і полібромдіфенілові ефіри (ПБДЕ). Причому, за словами вчених, їх концентрація там набагато вище, ніж в найбільш забруднених річках на планеті, передає Nature.

За словами фахівців, ПХБ мають дуже високу токсичність в поєднанні зі здатністю накопичуватися в жировій тканині. Ці речовини смертельно небезпечні для здоров’я людини, оскільки дуже потужно і руйнівно впливають на імунітет.

ПХБ сприяють розвитку раку, а також вражають внутрішні органи. А крім того, ці токсини мають мутагенну дію, завдяки чому позначаються на здоров’ї наступних поколінь.

В ході дослідження було встановлено, що їх концентрація на дні океану приблизно в 15 разів перевершує найтоксичніші річки в світі, серед яких Чжуцзянь і Ляохе в Китаї. За припущенням фахівців, причиною цього може бути розташування западини – занадто близьке до заводів з переробки пластмаси, а також до військової бази США на острові Гуам.

Вчені вивчили також вплив ПХБ на живі організми мешканців океану, і встановили, що токсини містяться в організмах креветок, що мешкають на великих глибинах.

“Коли ви кидаєте сміття в море, воно тоне, досягає дна і накопичується, так як рухатися більше йому нікуди. Одного разу глибини океану можуть виявитися більш забрудненими, ніж гирла річок, хімікати з яких вимиваються у відкриті води”, – прокоментував результати дослідження професор Алан Джеймісон.

Читайте також: ДРЕВНІЙ МЕГАПОЛІС У ДЖУНГЛЯХ КАМБОДЖІ (ФОТО)

Джерело.

Загрузка...

Related Post