fbpx
Світ
Завтра в обігу з’явиться найбільш захищена монета у світі

Британська валюта – фунт стерлінгів – цього місяця зазнає радикальних змін. Завтра, 28 березня, у світ вийде нова монета номіналом 1 фунт, пише zik.ua

Попередній варіант перебуває в обігу з 1983 року, коли монетою замінили банкноту. Модернізувати дизайн вирішили, у першу чергу, з міркувань безпеки. За даними королівського монетного двору, ледь не кожна 30-та однофунтова монета фунт у наші дні є фальшивкою.

Новинка, запевняють у Лондоні, стане найбільш захищеною монетою в світі.

Нині однофунтова монета має круглу форму. А нова матиме 12 кутів. Саме тому, на переконання Лондона, її буде складніше підробити. На лицьовому боці монети традиційно буде зображена королева Єлизавета ІІ. А на зворотньому боці – англійська троянда, валлійська цибуля порей, що є символом Уельсу, шотландський чортополох та ірландська конюшина. Ці рослини проростатимуть з однієї гілки. Автор дизайну – Девід Пірс, який виграв конкурс три роки тому у віці 15 років.

Згідно з даними королівського монетного двору, загалом у світі циркулює до 45 млн фальшивих однофунтових монет.

Читайте також: Нацбанк вилучає купюри в 500 грн: чому?

Новий дизайн гарантуватиме безпеку:

– монета матиме 12 кутів, а отже, відрізнятиметься на вигляд і на дотик

– до складу увійдуть два метали – зовнішнє кільце матиме золотистий колір, а внутрішнє – сріблястий

– монета міститиме приховане зображення, що, як голограма, змінюватиметься із символу £ на число 1, якщо дивитися під різними кутами

– довкола кільця на одному боці є мікронапис «один фунт».

Що станеться зі старими монетами? Старий дизайн залишиться в законному обігу до жовтня цього року, тому колишні монети можна бути витратити або обміняти у банку. Та зазначається, що коли ви знайдете 1 фунт під диваном уже після цієї дати, – він перетвориться на сувенір, передає Euronews.