fbpx

Засипало навіть пінгвінів: рекордна кількість снігу випала на Антарктичній станції

Зараз біля української  Антарктичної станції ім. Вернадського рекордна висота снігового покриву за всю нинішню зимівку – 262 см!

З першого грудня, тобто коли в Антарктиді почалося літо, сніжить майже постійно, і за прогнозами наших метеорологів висота покриву може ще збільшитися.

Звісно, така погода урізноманітнює життя не тільки полярників (бо треба добряче махати лопатою, щоб розчистити навіть основні ділянки), а їхніх головних сусідів – пінгвінів. Ті гнізда, які розташовані на низовинах, повністю засипало снігом: з них стирчать тільки голови птахів, які продовжують висиджувати яйця. А от тим пінгвінам, які встигли зайняти найкращі місця на узвишшях, пощастило більше. Їх запорошило лише частково.

Однак хвилюватися за засипаних пінгвінів не варто, адже вони до цього пристосовані. Ці тварини можуть самі “відкопати” гнізда, роблячи тілом “труби” в снігу. Крім того, вони дуже прудкі. Зокрема, щоб пересуватися глибоким снігом, не йдуть, а лягають і ковзають черевом, розвиваючи швидкість до 6 км/год!

Але попри пристосованість і пінгвінів, і наших зимівників до таких погодних умов, бажаємо їм, щоб це снігове “наслання” нарешті завершилося, й на наш острів прийшло справжнє літо – хоч і антарктичне.

Національний антарктичний науковий центр

You cannot copy content of this page