fbpx
Політика
Засідання РНБО по Криму: Турчинов був не єдиним, хто виступав за введення воєнного стану в Україні

На засіданні РНБО 28 лютого 2014 року щодо ситуації в Криму на той час виконуючий обов’язки президента України Олександр Турчинов був не єдиним, хто виступав за введення воєнного стану в Україні.

Про це пише Дзеркало тижня, посилаючись на слова першого заступника Генпрокурора Миколи Голомші, який в інтерв’ю виданню повідомив, що також виступав за введення військового положення.

За його словами, “за” також виступив і тодішній начальник Генерального штабу Збройних сил України Володимир Замана, але пропозиції прихильників силових дій не внесли в стенограму.

“Я говорив про те, що треба для початку ввести надзвичайний стан, а потім і військовий. Я говорив, що військовослужбовців з Криму треба терміново передислокувати на Захід країни, а туди направити солдатів з Заходу. Пропонував, в тому числі, кинути клич добровольцям з Майдану, тому що фактор присутності в Криму проукраїнських людей надзвичайно важливий”, – заявив Голомша виданню.

Також він сказав, що його позиція була така, що потрібно кинути всі сили на захист територіальної цілісності України.

Крім того, Дзеркало тижня цитує екс-начальника Генштабу ЗСУ генерал Заману, який у кількох інтерв’ю говорив, що на цьому засіданні РНБО також виступав за військове положення.

“Я почекав, поки всі виступлять. А потім підняв руку і сказав, що поки армія не перейшла повністю на контрактну службу, нам дійсно потрібна мобілізація, щоб доукомплектувати частини. У той же час, у нас були повноцінні підрозділи, готові в той же день виконати завдання. Це 12-15 батальонно-тактичних груп: ВДВ, 30-й і 72-я бригади, повітряні сили”, – говорив Замана в інтерв’ю виданню Гордон.

З його слів, Олександр Турчинов на це сказав: “Ні, наші західні партнери радять не робити різких рухів”.

Як відомо, у понеділок, 22 лютого на сайті Ради національної безпеки і оборони була оприлюднена стенограма засідання Радбезу 28 лютого 2014 року, на якому розглядалося питання анексії Криму Росією.

Згідно з документом за введення воєнного стану в зв’язку з початком анексії Криму проголосував лише один член РНБО Олександр Турчинов, який був на той час спікером Верховної Ради, в.о. глави держави.

Джерело.