fbpx
Світ
Заробітчани розповіли, що в Італії для них було найскладнішим

Опитування, яке було проведено у групі «Українці в Італії» у Facebook, показало, що найбільше прикрощів наші співвітчизники зазнали від своїх же земляків.

На запитання «З чим пов’язані основні труднощі, з якими ви зустрілися, приїхавши на роботу до Італії?» – українці дали кілька варіантів відповідей.

“На жаль, найбільше проблем було від самих українців”. Парадоксально, але факт: таку відповідь дало найбільше опитуваних. Виявляється, що українці, залишаючи межі рідної країни, не лише не підтримують один одного, а навпаки – беруть гроші за допомогу у працевлаштуванні, дають недостовірні відомості щодо роботодавця та, що найобразливіше, злословлять у бік своїх земляків.

Звичайно, буде несправедливо міряти усіх одним мірилом – багато українців допомагають один одному та дають слушні поради «новачкам». Проте ті, хто мають негативний досвід, пов’язують його насамперед зі співвітчизниками.

Читайте також: Сім’я українських заробітчан після повернення з Італії заснувала підприємство(відео)

“Обіцяли одну зарплатню, а в результаті отримали іншу”. Тут усе зрозуміло і, на жаль, прогнозовано. Та й що там казати – для того, щоб бути обманутим роботодавцем, і в Італію їхати не потрібно.

“Не було проблем. Головне, що можна заробити гроші”. Така відповідь – найбільш раціональна. І правда: якщо щось не до вподоби – шукайте, де краще. Люди розуміють, з якою метою поїхали на заробітки, і знали, що на Батьківщині їм така зарплатня «не світить».

“Неповага з боку роботодавців”. Українці скаржаться, що італійці ставляться до них, як до «людей другого сорту», адже платять їм гроші. Критикують, багато вимагають і при цьому намагаються заплатити якнайменше.

Щоправда, опитувані зазначають, що ті працівники, які вирушають на пошуки кращої долі зараз, більш сміливі, аніж «першопрохідці». Українці більше знають про свої права, не бояться їх відстоювати та почувають себе більш вільно. Очевидно, це пов’язано з доступом до інформації та використанням чужого досвіду: можна дізнатися про усі нюанси, спитати поради у тих, хто живе в Італії не один рік, та знайти необхідну підтримку.

“Нeпpиcтойні пропозиції”. Дoмaгaння на робочому місці – явище, на жаль, дуже поширене. Та й українки дуже красиві – як тут темпераментним італійцям стриматися?.. Звичайно, це такий собі жарт з відтінком суму.

Жінки розповідають, що чимало з них зіштовхнулися з нeпpиcтойними пропозиціями від чоловіків навіть похилого віку, які пропонували їм ставати утpимaнками або ж доплату за послуги iнтuмнoго характеру. Є жінки, які на це погоджуються, і це їх особиста справа, проте трапляються випадки нacильcтва.

Українки радять не боятися та у разі негідної поведінки погpoжувати такому роботодавцю заявою у поліцію. Щоправда, якщо з документами не все гаразд (адже багато українців працюють в Італії без офіційного оформлення), то погpoзи можуть звучати якраз з боку італійців.

P.S. Попри труднощі з менталітетом і мовою, розлуку з рідними, руйнування сімей та складну роботу, яка часто схожа на «сидіння у клітці», – мало хто з українців повертається на батьківщину. Як зазначають самі заробітчани, кожен із них планував приїхати на кілька років, щоб заробити на житло (навчання, весілля), але далі усе затягнулося на роки. Тут відіграє важливу роль те, що складно відмовитися від заробітків, а потреби з року в рік ростуть. Але найголовніша причина в тому, що більшість українців розуміють – вдома на них чекають бідність та відсутність гідно оплачуваної роботи.

Джерело – Etcetera.media

facebook