fbpx

З травня 2022 року українці платитимуть за газ по-новому

Верховна Рада ухвалила законопроєкт 2553 про приймання-передавання природного газу.

Згідно з цим документом, облік газу з травня 2022 року вестиметься не в кубічних метрах, а в кіловат-годинах, згідно з європейськими правилами.

Постачальники газу виставлятимуть рахунки, ґрунтуючись на величині переданої енергії (кіловат-годинах), а не на обсязі газу (м.куб).

Таким чином Україна хоче інтегруватися до європейського енергетичного ринку. За таким принципом споживачі платитимуть за кількість енергії, яку отримали, а не за обсяг газу, адже його енергетична цінність залежить від регіону, часу та джерел його надходження. Коли одиниці виміру газу й електроенергії уніфікують, споживачам буде легше вибирати, який саме вид енергії вибрати для опалення.

Наприклад, зараз у Європі  у споживачів стоять лічильники газу в кубометрах, далі їх показники перемножують на температуру, за якої паливо згоряє, та отримують кіловат-години.

Начальник управління метрології та газовимірювання оператора ГТСУ Микола Болховітін наголосив, що нововведення не позначиться на ціні газового палива з регіонів, звідки надходить газ із високою температурою згоряння. Водночас вартість ресурсу для регіонів із низькою температурою згоряння газу дещо зменшиться.

You cannot copy content of this page