fbpx

З 2017 року мінімальні заробітки українців у Польщі зростуть на третину

Президент Польщі Анджей Дуда підписав поправку до закону про мінімальну погодинну ставку за роботу. З 2017 року за годину праці заборонять платити менш ніж 12 злотих (77,18 грн), а після індексації – близько 13 злотих.

“Закон передбачає, що мінімальна заробітна плата становитиме 12 злотих на годину. Ця сума коригуватиметься щороку відповідно до зростання мінімальної заробітної плати для людей, що працюють погодинно. Погодинна ставка має враховувати не тільки людей за договорами комісії, але і самозайнятих, які поодинці надають послуги для компаній”, – пише видання.

Читайте також: У ПОЛЬСЬКОМУ МІСТІ СВИДНИЦЯ ЖОРСТОКО ПОБИЛИ УКРАЇНЦЯ

Поправка передбачає, що мінімальна погодинна зарплата повинна застосовуватися до всіх договорів, незалежно від способу визначення розміру винагороди, тобто щогодини, щодня, щотижня, щомісяця тощо.

Відповідно до закону, Державна інспекція праці матиме право здійснювати контроль за дотриманням трудового законодавства та законності зайнятості.

Штраф за оплату праці нижче за офіційну ставку мінімальної погодинної зарплати становить від 1 до 30 тис. злотих.

Зміни до закону про погодинну ставку набудуть чинності з 1 січня 2017 року, але деякі з положень – в день підписання закону і на 1 вересня поточного року.

Джерело.

You cannot copy content of this page