fbpx
Політика
З 2-го листопада в Україні по-новому реєструють права на нерухомість (відео)

Переоформлювати нерухоме майно та захищати права власників в Україні відтепер будуть за новими правилами. Певні зміни з 2-го листопада передбачені Законом. Відтепер реєструючи, наприклад, квартиру, людина знову отримуватиме паперовий офіційний документ – витяг з державного реєстру.

З 1 січня 2016 року такий документ був скасований. І він видавався в вигляді інформаційної довідки без підпису і печатки реєстратора. Повернулися до старої схеми видачі цього документу, тому що відсутність печатки і підпису породжувало велику кількість чуток, суперечок і протиріч. Так ось з 2-го листопада 2016 року знову видається витяг з реєстру, який завіряється підписом і печаткою реєстратора. Слід зазначити, що такий документ буде видаватися за бажанням. Щоправда, як саме повинен виглядати документ, реєстратори не знають. Технічно це питання ще не врегулювали в Мінюсті.

Наступне законодавче нововведення стосується сповіщення власника стосовно всіх процесів, які стосуються його майна:

Це стосується третіх осіб. Тобто якщо якась третя особа, відмінна від власника, подає заяву на проведення реєстраційних дій з об’єктом нерухомості, власник повинен бути проінформований про це реєстратором. Технічно так само це питання ще не вирішине міністрерством юстиції, але ми вже сьогодні знаємо, що вони над цим працюють. І швидше за все це буде смс оповіщення на мобільний телефон.

Всі ці зміни, спрямовані виключно на те, щоб спростити реєстраційні процедури, захистити права власників і зменшити ризики незаконного заволодіння майном.

Читайте також: “Приватбанк” пропонує всім Путіним змінити прізвище за IPhone 7

Джерело.