fbpx
Політика
Міжнародний кримінальний суд у Гаазі видав ордер на арешт Путіна

Відповідна інформація з’явилась на офіційному сайті Міжнародного кримінального суду.

Крім Путіна, палата досудового провадження видала ордери на арешт Марії Олексіївни Львової-Бєлової, яка є уповноваженою президента РФ у справах дитини.

Путіна та Львову-Бєлову підозрюють у скоєнні воєнного злочину. Зокрема, незаконної депортації та переміщення дітей із окупованих територій України до РФ.

У суді зазначили, є достатньо підстав вважати, що кожен підозрюваний несе відповідальність за воєнний злочин незаконної депортації. Це завдало шкоди українським дітям.

Ситуацію вже прокоментував Генеральний прокурор України Андрій Костін.

“За межами РФ Путіна мають заарештувати та передати до суду. А світові лідери тричі думатимуть, перш ніж тиснути йому руку або сідати з ним за стіл переговорів. Світ отримав сигнал, що російський режим є злочинним і його керівництво та поплічники будуть притягнуті до відповідальності. Це історичне рішення для України та всієї системи міжнародного права”, – йдеться у заяві Костіна.

Речниця МЗС Росії Марія Захарова заявила, що мовляв, рішення МКС не мають жодного значення.

“Рішення Міжнародного кримінального суду для нашої країни не мають жодного значення, зокрема, з правової точки зору. Росія не є учасником Римського статуту Міжнародного кримінального суду та зобов’язань щодо нього не несе. З цим органом Росія не співпрацює, а можливі “рецепти” на арешт, що виходять із Міжнародного суду, будуть для нас юридично нікчемними”, – заявила речниця МЗС РФ Марія Захарова.

You cannot copy content of this page