fbpx
Світ
Європейський Союз не буде платити за російський газ в рублях і вже знайшов йому заміну

Необхідність знизити постачання палива з Росії обговорюється в ЄС все частіше після того, як Росія вимагає платити за газ у рублях – майже всі країни ЄС вважали таку односторонню зміну умов неприйнятною. Коли ж, наприкінці квітня, «Газпром» призупинив постачання газу до Болгарії і Польщі, хоч країни завчасно оплатили паливо в євро, Рада Євросоюзу зібралася на екстрене засідання, де країни підтвердили свою відмову від сплати російського газу в рублях.

Найперше, Євросоюз планує підписати з Єгиптом та Ізраїлем меморандум, що дозволяє подвоїти – до 20 млрд кубометрів на рік – пропускну спроможність “Південного газового коридору”, яким поставляється газ з Азербайджану. За даними Bloomberg, проект документа передбачає збільшення поставок ЗПГ до 50 млрд. кубометрів на рік і збільшення поставок газу традиційними методами на 10 млрд. кубометрів на рік від постачальників не з Росії. У цьому мають допомогти США – у роботі знаходиться угода, за якою Штати можуть поставити до 15 млрд. кубометрів ЗПГ у 2022 році і надалі ввозити до ЄС по 50 млрд. кубометрів газу щорічно.

Далі Європейський Союз шукає можливості збільшити постачання зрідженого природного газу (ЗПГ) з країн Африки, щоб замінити ним російське паливо, повідомило у вівторок, 3 травня, агентство Bloomberg із посиланням на проект відповідного документа. За його даними, лише у 2022 році Євросоюз збирається як мінімум на дві третини скоротити залежність від поставок із РФ у зв’язку з війною країни України та односторонніх змін, які Росія намагається внести до контрактів із ЄС.

Як альтернативні імпортери палива можуть виступити Нігерія, Сенегал і Ангола, які мають “значною мірою нереалізований потенціал у сфері зрідженого природного газу”. Євросоюз планує розширити співпрацю з цими країнами в галузі постачання палива, і угоду про це можуть підписати до кінця травня.

Фото: dw.

05/08/2022