fbpx
Події
Яка область вимpe першою: в Україні зникло до тисячі сіл(відео)

За 27 років незалежності в Україні зникло 468 сіл. Ще приблизно стільки стоять пусткою, людей там немає. І лідирує тут Чернігівщина – мінус 54 села. Демографічна ситуація лише погіршується, а величезні території можуть стати безлюдними. Про це йдеться в сюжеті програми ТСН.

Тут скоро вже не буде кому йти за тpyною, асфальт зникає під силою природи, а знімальна група ТСН – це як вікно у паралельний світ. Центр Прогресу. Селище міського типу, яке перетворилося на хутір. Люди звідси масово повиїжджали, частина – помepли.

Квартири так і стоять пусткою, їх ніхто не продає, бо ніхто не купує. Поки була школярка, їздив автобус, тепер від світу відрізані взагалі.

“250 гривень треба заплатити за таксі, щоб з’їздити у район”, – каже місцева жителька.

Світлана Громаченко одна з наймолодших жительок Прогресу. У неї четверо дітей і жодного поруч.

“Оце Діма навчається в Києві, – жінка показує фотографії. – Це наша старша Юля, вона живе у Мені. Катя наша також. Даринка оце лише поступила. Повертатися не планує – тут немає куди повертатися. Я сама тут не хочу”.

Майже півтисячі сіл – ніби і не було. Саме стільки населених пунктів зникло з карти України за 27 років. Ще приблизно стільки стоять пусткою, людей там немає. І лідирує тут Чернігівщина – мінус 54 села. Демографічна ситуація лише погіршується, а величезні території можуть стати безлюдними.

У Прогресі вже давно забули, що таке магазин, а в Олешні на зиму закриють. Найбільше там купують макарони та сіль. Десять буханців раз на два дні привозять під замовлення. Від колишнього розмаху цього села залишилися самі спогади.

Читайте також: Українцям доведеться платити податки за посилки: гендиректор “Укрпошти” лякає колапсом

На Чернігівщині від 1990 року з обліку знято 54 села, ще десять спорожніли. Це найстарша за віком населення область і ця тенденція історична. Про те, що Чернігівщина привабливий регіон для пенсіонерів, писали путівники ще 100 років тому. Витяг за 1912 рік: “Чернігів – улюблений пункт, куди направляються доживати”.

Катастpoфічно скорочується населення в усій Україні. Міграція, вiйна, ДTП, але найголовніше – лише у Києві наpoджуваність перевищує смepтність. У семи областях України на сотню помepлих не наpoджується і половина дітей. І така тенденція зберігатиметься.

Якщо демографічна ситуація найближчими десятиліттями не зміниться, українців в Україні може просто не залишитися: хто виживе, той виїде. І вихід один – завозити людей з інших країн.

Депресивною територією, коли є можливість отримати державну підтримку, визнано лише одне місто. І це не на Чернігівщині. Ним стало місто Токмак на Запоріжжі.

Related Post

facebook