fbpx

Чому свято Великодня отримало таку назву і що воно позначає?

Чому свято Великодня отримало таку назву і що воно позначає

Великдень вважається одним із головних свят для християн. Проте мало хто замислювався про походження цієї назви та її значення. Історія цього свята дуже давня, простежується щонайменше протягом 3000 років.

Чому Великдень має таку назву

У давні часи свято в цей день відзначали не християни, а юдеї, які представляють переважно єврейський народ. Ця історія почалася близько 3400 років тому, коли майже вся нація знаходилася в рабстві у єгиптян.

Стародавні євреї переселилися до Єгипту, йдучи за своїм лідером Йосипом, який також був рабом. Завдяки своєму таланту він зрештою став правителем цієї країни. Через три століття ситуація дуже змінилася.

Чисельність євреїв значно збільшилася, і фараон почав перейматися тим, що вони можуть нашкодити його країні. Тому було вирішено зробити всіх євреїв рабами, що було поширеною практикою у ті темні часи щодо чужоземців.

Одного разу з-поміж цих рабів вийшов чоловік на ім’я Мойсей. Він зміг об’єднати народ та вивести його з рабства. Це сталося 14 нісана, весняного місяця, який зараз припадає на березень-квітень.

Євреї пішли святкувати цей день із самого початку, і ця традиція продовжується і до сьогодні. Ця подія вважається ключовою в історії Ізраїлю, і тому на відпочинок приділяється майже тиждень. Це свято називається Песах, що перекладається як «минув».

Звідки взялася назва свята Великодня

Згідно з переказами, у ніч перед втечею з Єгипту Бог наказав євреям помітити вхід у свої будинки кров’ю ягняти. Коли Бог прийшов на землю, щоб покарати єгиптян, він обійшов удома з цим позначенням, не входячи до них.

Таким чином, свято Песах, що перекладається як «минув», у буквальному сенсі означає «порятунок». Це переказ цілком узгоджується з православним розумінням свята. Христос також звільняв людей від гріхів, приймаючи на себе їхні страждання та страту, незважаючи на те, що сам не був винний.

Тому в даний час вважається гріховним нехтувати віруючими, оскільки вони в будь-який час можуть покаятися і просити прощення у Бога за свої помилки.

Часто люди називають Великдень «Паскою», маючи на увазі святковий паску. Хоча така вимова може траплятися, це не зовсім точний варіант.

Ймовірно, тут спрацював механізм зіпсованого телефону, коли хтось вирішив, що саме таке звучання слова є правильним. Однак правильно використовувати термін “Великодня”.

Питання про те, чому Великдень і Песах відзначають в той самий час, також викликає інтерес у багатьох.

Звернувшись до Біблії або історії, можна легко дізнатися, чому це зійшлося.

Христос воскрес у такий самий день, коли відзначався Великдень. Євреї готувалися, як завжди, відсвяткувати своє пам’ятне свято. Проте раптово сталася подія, яка змінила перебіг історії. Всевишній воскрес і з’явився перед своїми учнями.

Таким чином, два свята збіглися. Чи це було збігом чи випадковістю, ніхто не може сказати. Але можна відзначити, що значення Великодня та Песаха мають багато спільного.

You cannot copy content of this page