fbpx
Політика
Як українців змушують платити окупантам, – Сироїд розповіла про цинічну схему

Українців змушують купувати вугілля на тимчасово окупованих територіях і переконують, що без нього вони не обійдуться. Про це заявила заступник голови Верховної Ради України Оксана Сироїд в інтерв’ю 24 Каналу.

За її словами, Україна потребує лише 30% вугілля антрацитної групи, яке видобувають на тимчасово окупованих територіях. 70% вугілля, яке потрібне, належить до газової групи. Таке вугілля видобувають на шахтах Львівсько-Волинського вугільного басейну.

“Але ДТЕК приватизував три електростанції на західній Україні і не купує там вугілля газової групи. А навпаки – завозить це вугілля з окупованих територій. Тобто, не купують вугілля по 1100 гривень, а завозять за ціною 1700 гривень. Відповідно, різниця осідає в кишенях. З цієї різниці ще й утримуються незаконні збройні формування на Донбасі, які разом з росіянами воюють проти України”,– заявила Сироїд

Як додає Сироїд, лише з цієї причини Україна нібито не може обійтися без вугілля з окупованих територій. За її словами, ДТЕК не просто відмовляється купувати вугілля, а й вбиває весь регіон – адже там проживає близько 15 тисяч шахтарів та їхніх родин. Окрім того, додатково створюється і напруга в регіоні.

“Але чому нічого не зробили за ці три роки? Замість того, щоб наростити видобуток вугілля на заході країни і модернізувати шахти, де добувають вугілля антрацитної групи, його навпаки добивають”,– додала вона.

Вона також звернула увагу на те, що жителі окупованих територіях сплачують в 7 разів менше за електроенергію та воду, але навіть таку ціну вони не сплачують.

Читайте також: Українського військового під Авдіївкою врятувало диво

Джерело.