fbpx

Як у Польщі порушують нові правила оплати праці

У Польщі зараз рекордно низький рівень безробіття. Багато фірм не можуть знайти охочих працювати. Попри це, досі деякі роботодавці намагаються платити менше мінімальної ставки, повідомляє МоніторІнфо.

1 січня ввели мінімальну оплату за годину роботи для працівників на трудових угодах і для самозайнятих осіб. Роботодавці не можуть платити їм менше, ніж 13 злотих брутто за годину, пише Svitua.

Але є й такі, що намагаються обійти закон. Ми знаємо про це завдяки акції @13 злотих… і без махінацій”, яку вже місяць проводять “Солідарність”, Державна інспекція праці та тижневик “Solidarność”. На сторінках останнього з’явився спеціальний блок, у якому можна повідомити про порушення закону щодо мінімальної ставки.

Читайте також: Як я була заробітчанкою

“Якщо твій керівник заплатив менше, ніж 13 злотих брутто (близько 9,7 злотих «чистими»), повідом нас! Заповни бланк, а ми передамо інформацію до відповідного відділу Державної інспекції праці, яка здійснить перевірку”, – читаємо на сайті журналу.

Якщо інспектор у рамках перевірки підтвердить звинувачення, роботодавець може отримати штраф або судовий позов. В окремих випадках штраф може сягнути навіть 30 тис. злотих.

Спілка гарантує повну анонімність. Шахраї, які платять працівникам менше 13 злотих на годину, дуже вигадливі. Найбільш примітивною технікою є збільшення годин праці. Люди працюють більше, ніж зазначено у звітності. Буває, що працівники працюють нелегально або на півставки, а реально робочих годин є значно більше. Є також більш винахідливі рішення.

“Ми отримали заяву від прибиральниці, якій підняли ставку за годину до мінімальної, але водночас вона була змушена підписати угоду оренди пилососа”, – розповідає Ева Зажицька.

У недобросовісних агентствах охорони з’явилася оплата за використання раніше безкоштовного обладнання або форми, а також фінансові покарання за вигадані запізнення.

“Когось змушували оплатити обід, який роботодавець мав забезпечити, оскільки працівник працює весь день на вулиці”, – говорить Ева Зажицька.

Читайте також: На зовнішніх кордонах ЄС посилюють контроль

Про порушення найчастіше повідомляють прибиральниці, охоронці та працівники колл-центрів. Протягом місяця до членів спілки та інспекції праці надійшло близько 100 повідомлень.

You cannot copy content of this page