fbpx
Політика
Як приїзд російської співачки Корольової посварив коаліцію

Два політичні важковаговики наввипередки змагаються у тому, хто дасть більше нагод опозиції зіграти на тертях у коаліції, передає depo.ua.

Нинішній пленарний тиждень продемонстрував вкрай негативну тенденцію: «Блок Порошенка» і «Народний фронт» вже не цураються взаємних публічних претензій. З одного боку ми бачимо, що «фронтовики» у своєму бажанні застовпити за собою праволіберальну патріотичну нішу часто ініціюють спірні законопроекти, чим провокують сесійну залу. З іншого – спостерігаємо, як їхні законопроекти відверто плавлять.

Учора у топку відправили проект закону, який обмежував використання медійної продукції країни-агресора. Документ авторства групи депутатів, і не лише з «НФ». Його обговорення закінчилося жорсткою перепалкою між Миколою Княжицьким з одного боку та євроооптимістами Сергієм Лещенком й Ольгою Черваковою з іншого. Взаємні образи підтвердили: «НФ» і БПП вже майже дійшли до точки біфуркації. Єдиним струмуючим фактором залишається ризик дочасних виборів.

Читайте також:В УКРАЇНІ З’ЯВИЛОСЯ НОВЕ СВЯТО

У тому, що завалили цей законопроект, проявилося не лише небажання значної групи депутатів посилювати інформаційну безпеку країни та загравання з медіа-олігархами. Проблема глибша. Якщо у партії влади вирішили показати, хто кому старший брат, то це вкрай хибна технологія. Так, це неоднозначний законопроект, проте документ про обмеження російських гастролерів, мав би пройти. Хоча б у першому читанні, з купою пропозицій і зауважень. Це якщо не зміцнило б коаліцію, то принаймні не призвело до гучного публічного конфлікту у стилі «на тобі дулю». Інші складні законопроекти – про запровадження візового режиму з Росією та про процедуру зміни релігійними громадами своєї підлеглості – на голосування вже не ставили. Бо, не виключено, дійшло б до колотнечі зі стусанами.

Поки в коаліції чубляться, цікаво поспостерігати за поведінкою опозиції. За «законопроект про Наташу Корольову», як його жартома називали в кулуарах, багато голосів віддали «Самопоміч», «радикали», голосували «свободівці». І тут мова не про їхню патріотичну налаштованість, — вони були «за», бо знали, що законопроекту забракне голосів через позицію окремих депутатів БПП. Вони також публічно висловлювали підтримку введенню віз з Росією. Тому, що розуміють – у президентській фракції з цього питання немає єдності, і якщо «Блок Порошенка» не дасть необхідну підтримку, його звинуватять у небажанні закривати кордон з агресивним сусідом. Розрахунок на «зраду»: їх рейтинг підростає, у БПП – знижується. З рейтингом партії Яценюка й так все зрозуміло, — його практично нема.

Що ж стосується внутрішньої фронди у пропрезидентській фракції, то ці панове, обираючи, яку кнопку натиснути, орієнтуватимуться на єдиний чинник – результатом має стати поглиблення розколу між партнерами по коаліції. І чим активніше нападати і на своїх, і на «фронтовиків», тим, сподіваються вони, швидше станеться крах більшості.

Чи можна йому ще запобігти? Так. «НФ» і БПП, хоча б до кінця цього року, відмовляються від ініціювання взаємно неприйнятних законодавчих документів і від винесення гострої дискусії на публіку. Звісно, після цього медіа-пси знову заведуть стару пісню «Народний фронт» й «Блок Порошенка» — у змові». Насправді, краще діяти під такий супровід, аніж з трибуни Верховної Ради таврувати один одного «негідниками», «попками» й «агентами Путіна».

Джерело.