fbpx
Світ
Як не вогонь, то потоп – на Кубані розмило тимчасову дамбу

Основна дамба на найбільшому в Краснодарському краї Федорівському гідровузлі обвалилася 22 квітня – впали кілька прольотів моста, яким проходить автошлях. Міст – єдина переправа через Кубань на ділянці від Краснодара до Слов’янська-на-Кубані.

Ситуація призвела до зупинки подачі води до зрошувальних систем Красноармійського, Калінінського та Абінського районів. Саме тут вирощують понад 80 відсотків російського рису. Ним забезпечується і внутрішній ринок, і експорт у десятки країн світу. На місці почали будувати тимчасову греблю, щоб відновити подачу води.

Проте, 13 квітня вода розмила тимчасову греблю на Федорівському гідровузлі – її звели після аварії із обваленням греблі та мосту на гідровузлі наприкінці квітня. Як повідомили в оперштабі регіону, на місці для усунення наслідків зараз працюють спеціалісти та оперативні групи.

– На річці Кубань у районі хутора Прикубанського відбулося розмивання тимчасової греблі. Загрози підтоплення житлового масиву немає, евакуація мешканців району не потрібна. На місці працюють оперативні групи та фахівці району для прийняття подальших рішень, – йдеться у повідомленні оперштабу, пише rg.ru.

Фото: скрін.

05/17/2022