fbpx

Вкрали супутники – Роскосмос відреагував на британські санкції

Голова «Роскосмосу» Дмитро Рогозин вимагав від OneWeb гарантій, що супутники не будуть використовуватись для військових цілей, а британський уряд – продасть свою частку. Компанія не згодна піти на такі вимоги. «Роскосмос» у відповідь заблокував пуск та конфіскував обладнання OneWeb.

За словами гендиректора OneWeb Кріса МакЛахлена, конфіскація супутників – найменша із проблем його компанії. «Ми робимо два таких на день на фабриці у Флориді», – розповів він, пише Форбс.

OneWeb хоче вивести на орбіту угрупування із 648 супутників, що зможуть покрити інтернетом майже усю Землю. Компанія вже має на орбіті 428 супутників, їх усі запустив «Роскосмос» на ракетах «Союз». Новий запуск групи із 36 супутників був запланований на 5 березня 2022 року.

Після початку вторгнення Росії в Україну, Британія стала одним із головних локомотивів санкційного руху проти Росії: країна заблокувала російські активи, арештувала кошти та майно олігархів.

Британський уряд – головний акціонер OneWeb, він інвестував у стартап $500 млн у 2020 році разом з індійською телекомунікаційною компанією Bharti Global.

Новим партнером OneWeb стане SpaceX Ілона Маска. Точні деталі поки невідомі, але компанії достигли принципової угоди попри конкуренцію – SpaceX також володіє проєктом супутникового інтернету Starlink.

За словами гендиректора OneWeb Кріса МакЛахлена вони не конкурують із SpaceX, адже їх Starlink орієнтований на індивідуальних користувачів, а OneWeb планує укладати великі контракти з урядами окремих країн, компаніями або науковими експедиціями.

Фото: РБК.

03/28/2022

You cannot copy content of this page