fbpx
Політика
Відставка Гонтаревої стала першим успіхом олігархів, – Der Spiegel

Німецьке видання Der Spiegel назвало Валерію Гонтареву “приборкувачкою олігархів” та проаналізувало реакцію українського суспільства на її відставку, пише канал 24.

Так, західні експерти і політики, на відміну від українців, схвально оцінюють діяльність Гонтаревої у ролі голови НБУ, пише Беньямін Біддер.

За словами інвестиційного банкіра з Чехії Томаша Фіали, “Гонтаревій вдалося вичистити хлів”. Але українські ЗМІ задають зовсім інший тон: на їхню думку, Гонтарева “підірвала довіру України до банківської системи” і “вбиває всіляку довіру до гривні”.

Читайте також:Олексій Порошенко: Відставка Гонтаревої – втрата для всієї економіки України (відео)

Після відставки Валерія Гонтарева розповіла для Der Spiegel, що не очікувала такого опору.

“Ймовірно, я була трохи наївна”,– зазначила чиновниця.

На думку автора публікації, Гонтарева “заслужила добру репутацію серед експертів з тієї причини, що НБУ вперше став незалежний від інтересів політиків і олігархів. Він став проводити сучасну валютно-грошову політику за зразком європейського ЄЦБ і американського Федрезерву. Всі її попередники, навпаки, займалися тим, що підтримували стабільний курс української гривні”, йдеться в статті.

“Тому відставка Гонтаревої стала першим успіхом олігархів. Її наступник ще не названий, але експерти бояться, що президент Порошенко може посадити апаратника старого гарту і за два роки до наступних президентських виборів повернутися до популістської політики НБУ”,– резюмує Біддер.

Читайте також: Що буде з гривнею після відставки голови НБУ і чим запам’ятається Гонтарева

Нагадаємо, чиновниця заявила, що піде з посади 10 травня. Деякий час Нацбанком керуватиме перший заступник Валерії Гонтаревої Яків Смолій.