fbpx
Світ
Відомий за чутками винахідник Біткойна виграв величезну юридичну битву на суму 56 мільярдів доларів

Цього тижня суд присяжних американського штату Флорида визнав за австралійським бізнесменом Крейгом Райтом право на 1,1 млн. біткойнів загальною вартістю близько $56 млрд. доларів. Половину цієї суми вимагав Айра Клейман, який стверджував, що його покійний брат Дейв Клейман був партнером відповідача.

Суд встановив, що доктор Райт не був винен сім’ї Дейва Клеймана половину від 1,1 млн біткойнів. Присяжні лише присудили 100 мільйонів доларів у вигляді прав інтелектуальної власності спільному підприємству між двома чоловіками.

В суді не планували встановлювати особу Сатоші Накамото – це псевдонім, під яким, як вважається, ховається творець. Крейг Райт заявляв, що він один створив біткойн, а сторона Клеймана стверджувала, що це було партнерство між Райтом та Дейвом Клейманом. Проте заяви Райта про те, що він є Сатоші, так і не були підтверджені або спростовані в суді.

На суді Райт визнав, що дружив із Клейманом, який допоміг йому відредагувати «білу книгу» біткойна. Але діловими партнерами вони не були.

Біткоїн був винайдений у жовтні 2008 році, у розпал фінансової кризи, людиною або групою людей, які називають себе Сатоші Накамото, які опублікували перший технічний документ, який викладає основу для цифрової валюти.