fbpx

Велике вигнання російських дипломатів з Європи

Міністерство закордонних справ Іспанії вирішило видворити близько 25 російських дипломатів через загрозу нацбезпеці.

«Ми вирішили видворити російських дипломатів і співробітників з російського посольства в Іспанії, які представляють загрозу інтересам і безпеці нашої країни», – заявив глава відомства Хосе Мануель Альбарес, як передає Укрінформ, про це повідомляє Rueters.

МЗС Швеції відсилає 3 дипломатів: «Сьогодні МЗС вирішило видворити трьох російських дипломатів, чия робота в Швеції не відповідала Віденській конвенції», – заявила глава шведського відомства Анн Лінде.

Данія видворила 15 дипломатів: «Це історичний крок, який ми робимо зі свого боку та відповідно до дій великої кількості європейських країн, тому що хочемо захистити нашу безпеку. Ми не хочемо російського шпигунства в Данії», – сказав Кофод.

Італія вигнала 30 дипломатів: «За моїм дорученням генеральний секретар МЗС Етторе Секі сьогодні вранці викликав посла російської федерації в Італії Сергія Разова до Міністерства закордонних справ, щоб повідомити йому про рішення італійського уряду видворити 30 російських дипломатів, які перебувають на службі в посольстві. Вони оголошені персонами нон грата», – заявив глава МЗС Луїджі Ді Майо. Він додав, що Рим пішов на такий крок «з міркувань національної безпеки».

Нагадаємо, Нідерланди видворили 17 російських дипломатів, які, за даними спецслужб AIVD і MIVD, були шпигунами.

Федеральний уряд Німеччини визнав 40 російських дипломатів «небажаними особами». Глава МЗС пообіцяла, що «не буде цього більше терпіти», адже це створює загрозу для тих, хто шукає в Німеччині захисту. Зокрема, є ознаки, що небезпека може загрожувати українським активістам у Німеччині та німцям, які активно допомагають, зазначила вона.

Франція вишле 35 російських дипломатів. Про це повідомляє агентство AFP із посиланням на джерело у французькому Міністерстві закордонних справ. До списку небажаних дипломатів увійшли співробітники російського посольства “чия діяльність суперечить нашим інтересам”, цитує агентство представника МЗС.

Фото: ілюстративне.

04/05/2022

You cannot copy content of this page