fbpx

Вчені знайшли причину невиліковності раку шкіри

Головним фактором є “вимикання” імунних клітин.

Американські медики з Лангонского медичного центру встановили причину неефективності імунотерапії для деяких пацієнтів з раком шкіри. Виявилося, що в усьому винен механізм, який відповідає за перемикання ген в імунних клітинах, позбавляючи їх здатності боротися з недугою.

Повідомляється, що при лікуванні пацієнтів, хворих на рак, використовуються їх же імунні клітини – лімфоцити або T-клітини. Однак у багатьох випадках подібна терапія не буде корисною, оскільки активність цих клітин змінена.

В ході дослідження фахівці проаналізували роботу клітин меланоми 24 різних пацієнтів. Головним для вчених був пошук подібних змін в епігеномомі для кожного зразка.

Епігенетичними факторами є молекули різного типу, які зв’язуються з ДНК або модифікують білки, особливим чином упаковують нитку ДНК. Вони мають великий вплив на активність генів.

В результаті дослідники змогли з’ясувати 60 різних епігенетичних модифікацій, а також 10 варіантів змін у роботі генів, які роблять імунні клітини марними в боротьбі з раком.

Ці модифікації є загальними для пацієнтів, несприйнятливих до імунотерапії клітин меланоми.

Особливу увага медиків привернуло те, що деякі виявлені модифікації були відомі своєю роллю в дозріванні лімфоцитів, а також перетворення їх в повноцінні імунні клітини. У той же час порушення, виявлені в регуляції активності генів, залишають ці клітини незрілими.

Вчені вважають, що дане дослідження допоможе розробити нові шляхи боротьби з раком і скорегувати імунотерапію так, щоб вона надавала максимально ефективний вплив на пацієнтів.

Джерело.

You cannot copy content of this page