fbpx
Світ
Вчені розшифрували закляття, які використовували древньоримські чорні маги

У Сарагосському університеті вчені розшифрували дві свинцеві таблички зі Стародавнього Риму, які, на думку дослідників, могли використовуватися для обрядів чорної магії, пише Кореспондент. За даними видання Live Science, Селіа Санчес Наталіас опублікувала результати дослідження табличок, яким, імовірно, 1600 років, в німецькому журналі Zeitschrift für Papyrologie und Epigraphik.

Давньоримські таблички із XIX століття зберігалися в Міському археологічному музеї в Болоньї, а пізніше, в 2009 році були відкриті заново. Однак зміст свинцевих пластин до останнього часу був невідомим.

Наталіас вважає, що обидва артефакти зображають якесь божество, можливо – богиню місячного світла Гекату. На зображеннях із голови божества виповзають змії, що, на думку вченого, може вказувати на те, що в якості знаряддя виконання прокляття використовували змій.

Перше прокляття спрямоване проти сенатора на ім’я Фіст, друге адресується ветеринару Порселло і його сім’ї. При цьому переважно мова обох табличок – латинь, а самі таблиці, ймовірно, написані різними людьми.

На табличках також є зображення самих жертв проклять – вони зображені в образі мумій, зі схрещеними на грудях руками, на кожній з яких нанесено ім’я. За словами Наталіас, подібні прокльони були широко поширені в часи пізньої Римської імперії.

Читайте також: В Україні хочуть повернути техогляд авто: як це буде і хто не пройде?

Джерело.