fbpx

Вчені назвали терміни і місце найпотужнішого землетрусу

Найсильніший на планеті землетрус станеться в найближчі кілька десятиліть у районі чилійського міста Сантьяго.

Про це йдеться в дослідженні сейсмологів із Франції та Чилі, опублікованому в журналі Earth and Planetary Science Letters, передає “Обозреватель”.

Як зазначається, мінімальна магнітуда підземних поштовхів, згідно з оцінками, складе 8,3.

На думку вчених, причиною виникнення землетрусу в Південній Америці стане занурення океанічної плити Наска під Південно-Американську плиту, що відбувається зі швидкістю близько восьми сантиметрів у рік.

Тим часом, у районі Сантьяго даний процес гальмується через тертя між плитами літосфери – відставання в 4,5 метри в глибину занурення океанської кори під континентальну кожні 70 років надолужується під час сильних землетрусів.

До того ж епіцентр землетрусу має припасти на місто Вальпараїсо, розташований за сто кілометрів від столиці Чилі.

Читайте також: Судний день: вчені назвали дату загибелі людства

Крім того, ймовірність виникнення землетрусу в 2017 році оцінюється у три відсотки, що в два-три рази вище норми. Із плином часу ризики катастрофи будуть зростати.

До таких висновків фахівці прийшли, аналізуючи дані про землетрус, що стався в околицях міста Ільяпель у вересні 2015 року. Тоді максимальна магнітуда склала 8,3. За останні століття в Ільяпель потужні землетруси відбуваються з періодичністю в 60-80 років.

Автори зазначають, що найпотужніший в історії людства землетрус стався також у Чилі, в 1960 році за 570 кілометрів на південь від Сантьяго, магнітуда його склала 9,5.

You cannot copy content of this page