fbpx

Вчені назвали дату кінця Гренландських льодовиків

Дослідники зі США вважають, що льодовики не узбережжі Гренландії пройшли “точку неповернення”, і, скоріш за все, зникнуть до 2100 року. Про це пише Science Alert.

На думку науковців з Університету штату Огайо, переломний момент в таненні льодовиків Гренландії стався 20 років тому, у 1997 році. Ще до цього періоду тала вода захоплювалась фірном – крижаною породою, що представляє собою перехідну форму між снігом і льодовиковим льодом.

Читайте також: Від Антарктиди відколовся айсберг розміром з місто

Вода тоді стікала вниз, замерзала і перетворювалася на лід, що дозволяло льодовикам рости. Проте потім кількість талої води збільшилася, фірн перетворився на лід, а тала вода почала стікати в море.

“Ці периферійні льодовики і крижані шапки можна розглядати як колонії льоду, які швидко зменшуються, а багато з них, швидше за все, зникнуть в найближчому майбутньому”,– розповів один з дослідників, геолог Ян Ховат з Університету штату Огайо.

Але, на думку вчених, танення прибережних льодовиків спочатку не катастрофічно вплине на льодовиковий щит Гренландії. Тому що основна частина цих льодовиків набагато більш ізольована.

Джерело.

You cannot copy content of this page