fbpx
Світ
Вакциновані українці віком від 60 років отримають від держави безкоштовний смартфон і пільговий тариф

Про це заявив президент України, Володимир Зеленський на “Дія.Саміті” 08 лютого 2022 року.

“Цифрова держава – це рівність. Наша мета – щоб якісний мобільний інтернет був у кожному куточку нашої держави, а доступ до нього був у кожного громадянина нашої держави… Ми розширили “єПідтримку”. Люди похилого віку можуть витрачати кошти на купівлю ліків, оплату комуналки, та не у всіх є смартфон. І не всі вміють користуватися інтернетом. Два роки тому ми запустили курси цифрової грамотності для людей похилого віку, а навесні запускаємо нову велику державну програму: всі охочі вакциновані українці старше 60 років отримають безоплатний якісний сучасний смартфон і пільговий тариф. Це шлях до нашої мети – доступ до інтернету для всіх громадян України, держава у смартфоні для всіх, можливість впливати на процеси у державі для всіх”, – сказав В.Зеленський.

За попередніми даними, цю державну програму буде запущено у квітні 2022 року. Які саме моделі смартфонів роздадуть літнім людям на даний момент не відомо.

Голова Мінцифри Михайло Федоров зазначив, що для отримання смартфона вакцинованим пенсіонерам потрібно буде записатися.

“У квітні розпочнеться перший етап проєкту: запис тих, хто хоче отримати смартфон. Коли розпочнеться другий етап – отримання смартфонів, – залежить від виготовлення самих пристроїв. Ми окремо це анонсуватимемо. Але ми плануємо більшу частину цього проєкту реалізувати вже цього року”, – сказав Федоров.

Він також зазначив, що окрім сучасного пристрою, вакциновані українці отримають і пільговий тариф на користування інтернетом.