fbpx
Політика
В Узбекистані обурилися сюжетом ТРК «Україна» про похорон Карімова і випустили відповідь (відео)

Владі Узбекистану дуже не сподобався матеріал українських журналістів про похорон Іслама Карімова, який вийшов в ефірі ТРК “Україна”.

На початку вересня журналісти цього телеканалу вирушили в Узбекистан, щоб зняти сюжет про життя в цій державі. Але оскільки в цій колишній республіці СРСР діє досить сувора цензура і робота преси обмежена, українським журналістам в процесі роботи часто доводилося користуватися прихованою камерою.

В цілому матеріал описував життя в Узбекистані без прикрас. У сюжеті розповідалося про боротьбу за владу після смерті Карімова, а також про тоталітарні порядки в країні. При цьому коментували події опозиційні журналісти, яких влада Узбекистану також не шкодуює.

Показаний в Україні репортаж викликав у узбеків таке обурення, що там вирішили зняти відповідний сюжет, який показали вже на своєму ТВ. Місцева журналістка Насиба Фахріддінова опублікувала “спецрепортаж” під назвою “Як українцям замовили Узбекистан”

“Сьогодні я поставила перед собою мету розібрати ці цинічні телематеріали, де важко відокремити правду від фальші і брехні. Впевнена, що в житті є теми і події над якими не можна глумитися”, – пояснила узбецька журналістка на самому початку свого сюжету.

В “спецрепортажі” Фахріддінова виправдовувала цензуру і дії узбецької влади в Андижані, де в 2005 році Карімов влаштував бійню, щоб жорстоко придушити вуличні демонстрації, а також розповідала про те, що Узбекистан – благополучна і стабільна країна. Крім цього узбецька журналістка демонструвала кадри бійок у Верховній Раді і вуличних боїв на Майдані в 2014 році, пропонуючи українцям “подивитися на себе”.

“Автори репортажу хотіли скористатися трагедією і в черговий раз дестабілізувати обстановку в благополучній країні”, – заявила Фахріддінова в кінці свого сюжету.

Читайте також: Старша дочка президента Узбекистану не прийшла на похорон батька

Джерело.

facebook