fbpx
Політика
В Україні підвищать пенсії: названі показники на 2017 рік

Кабінет міністрів України на 2017 рік запланував не тільки підвищення мінімальної заробітної плати, а й зростання пенсій за віком.

Як відомо, з 1 січня 2017 року в Україні рівень “мінімалки” можуть підняти до 3200 гривень (зараз 1450 грн, з 1 грудня має зрости до 1600 гривень). Пропозиція висунута Кабміном, але остаточне рішення – за Верховною Радою, яка повинна затвердити Державний бюджет на 2017 рік, в якому і прописуються соціальні стандарти і виплати.

У той же час дане підвищення мінімальної зарплати вплине тільки на майбутні пенсії – тобто ті українці, які працюють сьогодні, забезпечать собі вже інші пенсії. Однак на пенсіях, які виплачуються зараз, зростання “мінімалки” ніяк не відіб’ється.

Втім, варто зазначити, що Кабінет міністрів взяв курс на осучаснення пенсій, яке не проводилося протягом останніх п’яти років.

Читайте також: Яким банкам довіряють українські чиновники-мільйонери

“У нас зараз гостро стоїть проблема осучаснення пенсій. Останній раз це відбувалося в 2011 році. За президентства Януковича процес осучаснення пенсій був заморожений”, – заявив віце-прем’єр-міністр Павло Розенко.

Мінсоцполітики та Мінфін вже отримали доручення спільно з Пенсійним фондом розробити механізм осучаснення пенсій, який дозволить підняти виплати всім без винятку пенсіонерам.

Джерело.