fbpx
Політика
Яким банкам довіряють українські чиновники-мільйонери

Українські чиновники зовсім не рекламують особистими прикладами національні грошові одиниці і банки.

Найбільша частина заощаджень чиновників Кабінету міністрів і Національного банку України припала на іноземну валюту: в долар було інвестовано $ 9,3 млн, в євро – € 1,9 млн, а в фунти стерлінгів – £ 63 тисяч. При цьому в гривню було вкладено лише 27,3 мільйонів гривень.

На рахунку українських банків топ-чиновники вклали куди менше: $ 29,1 млн на доларові рахунки, € 14 тис. – в євровнесках і лише 10,6 млн грн – на гривневі депозити.

“Показовим є те, що люди, від яких залежить економічна політика, стабільність гривні, інфляція, не довіряють своїй валюті. Хоча повинні бути пропагандистами місцевої грошової одиниці. Так, це не протизаконно і не карається, але це аморально”, – прокоментував ситуацію виконавчий директор Фонду Блейзера Олег Устенко.

Найбільше в цій частині вразила керівник Нацбанку, відповідальна за стабільність гривні, яка 1,8 млн. вклала в долар і зовсім незначну частину (62 тис.) у гривню.

Від послуг банків геть відмовляються віце-прем’єр-міністр В’ячеслав Кириленко (зберігає готівкою $29,6 тис. і €4,6 тис.), Міністр екології Остап Семерак ($160 тис. + 340 тис. Грн), міністр закордонних справ Павло Клімкін ( €92 тис. + $101 тис.), міністр інфраструктури Володимир Омелян ($160 тис. + €25 тис.), а також міністр молоді та спорту Ігор Жданов ($60 тисяч). А міністр енергетики Ігор Насалик тримає готівкою понад $1 млн, при цьому “ПриватБанку” довірив лише $6 тисяч.

Читайте також: “Загадковий” нардеп Добкін-молодший “закинувся” прямо в Раді, придбавши тур за 135 тис. євро (відео)

1 2 3 4 5

Джерело.