fbpx

В Україні можуть з’явитися соціальні інспектори, які будуть перевіряти законність отримання субсидії

З січня 2018 року в Україні можуть з’явитися соціальні інспектори, які будуть перевіряти законність отримання субсидії.

Відповідне положення включено в законопроект “Про забезпечення державного контролю при наданні соціальної підтримки”, пише “Сегодня“.

Наразі соціальні інспектори найчастіше перевіряють, як використовується державна допомога при народженні дитини. Тому держава хоче розширити їхні обов’язки.

В ініціативі прямо прописана можливість відвідування квартир кандидатів на отримання соцдопомоги. Більш того, інспектор матиме право отримати всю інформацію про людину, необхідну, щоб визначити чи потрібна йому держдопомога – виписки з будь-яких існуючих баз даних та реєстрів, окрім банківської таємниці.

Читайте також: “Я няня, і в мене 36 дітей”: багатодітна мама розповіла як вона влаштувалася в садочок

“Теоретично єдине, що можна зробити, якщо до вас прийшов інспектор і ви не хочете його впускати, це послатися на його обов’язок поважати людську гідність, а також права і свободи громадянина. Якщо ви зможете довести, що візит порушує це правило – інспектор, ймовірно, відмовиться від перевірки, але тимчасово. Незабаром інспекція повернеться, і, можливо, з правоохоронцями, які забезпечать їхній доступ у квартиру”, – пояснила юрист Діна Дрижакова.

You cannot copy content of this page