fbpx
Дозвілля
“Я няня, і в мене 36 дітей”: багатодітна мама розповіла як вона влаштувалася в садочок

Як мати чотирьох дітей, двоє з яких ще ходять у садочок, одного разу вирішила: влаштуюся і я в садочок. І не в той, де ходять мої малі, а в чужий. Так захотілося мені побачити, як там нашим дітям цілий день без рідних?

“Добрий день, хочу влаштуватись у дитячий садок працювати”, – із такими словами прийшла в районне управління освіти. Адже у багатьох садках є вакансії: і вихователів, і нянечок, і працівників кухні, і медсестер. Затверджує працівника райвно, а рекомендує – завідувач. Тож мушу йти в обраний садок знайомитися з пані директоркою, пише “Експрес“.

“Ой, наша завідуюча так не любить людей з вулиці брати”, – каже няня, яка проводить мене до кабінету завідувачки. Навіщо ж тоді оголошення повісила? “По-перше, зобов’язана, по-друге, чекає, може, хто з батьків наших дітей зголоситься. Та то у всіх садках так: навіщо їм чужі?” – додала.

“Хочу у вас працювати нянею”, – кажу уже завідувачці. Вона питає про досвід, якого немає… Переходжу до наступальної тактики: “Я вас прошу, візьміть мене. Я віддячусь, я ТАК віддячусь!” Вона нарешті усміхнулась і взяла мене на роботу, але зазначила, що варто було б ще в управлінні “віддячитись” – щоб затвердили.

Читайте також: “Очікуються серйозні заморозки”: синоптики попередили про різке зниження температури в Україні

Ні, завідувачка не називала ніяких сум. Як віддячитись – то я вже у своїх нових колег питала. Сказали: які гроші? На таку зарплату ніхто не хоче йти, навіть звільняються. Коньяк, цукерки – буде досить. Такий же комплект – у райвно.

“Як ви за нею дивились?”

Отже, я няня в середній групі. Моя зарплата – 2800 “на руки”. Мої обов’язки: доглядати дітей. Я чемно давала їм їсти, підмітала крихти під столами та мила посуд, після сну заплітала дівчаткам косички. Як на мене, перший день минув ідеально, але вже ввечері одна мама зчинила мені скандал: чому в її дитини брудні труcики?!

Взагалі-то, я добре ознайомилась із посадовою інструкцією. Це лише в ясельній групі дозволяється у памперсах, ну ще в молодшій суто по-людськи допомогти дитині в туaлеті, але діти із середньої групи повинні самостійно обслуговувати себе, тому перевіряти, як вони це роблять, я навіть не думала.

Я махала мамі перед очима інструкцією, аж тут прибігла наша вихователька, попросила мене піти, дуже вибачалась перед мамою… Я була здивована.

Читайте також: “Зaгибeль дітей в Одесі”: прокурор назвав ймовірну причину зaймaння

“Ця мама дуже просить пильніше доглядати її донечку і щедро за це віддячує: то цукерки принесе, то каву, на іменини чи день народження по 300 гривень дарує. Не сварися з нею, краще підітри дитині дyпy. І ще пильнуй Марчика, Матвійчика, Артемчика, Златочку…” – зазначила моя колега, і я зрозуміла, що багато батьків просить про пильніший догляд з допомогою не лише слів.

Розпитую, чим же розраховуються. Виявляється, щоби щомісяця носити гроші вихователям, то такого навіть близько немає. Хіба що на великі свята… “Ну не віддаси ж назад, – виправдовується вихователька, насправді дуже добра жінка. – То мушу більше таких дітей пильнувати”.

І таких мам на групу із 36 діток – десь третина. Цих “вибраних” малят потрібно годувати, стежити на майданичику, щоб не забруднились, дивитись за ними в туaлеті, щоб не намочились, заплітати їм кіски, а в старших групах узагалі хочуть, щоб із їхніми дітьми вчили букви, цифри, читати та писати. Але ж це не входить в обов’язки вихователя: у садочку діти мають лише вміти рахувати до 10 і додавати-віднімати – не усно, а на предметах. Букви вчити, а тим паче читати – це вже у школі!

І на ремонт, і у фонд

Щомісяця від кожної дитини у фонд групи і садка потрібно здати 50 гривень (у різних садках сума різниться, але не перевищує 100 гривень). 20 гривень із них – завідувачці (на потреби садка), решта – на групу. У цьому садку ці кошти збирає та контролює батьківський комітет. Судіть самі: у садку 12 груп, у групі понад 30 дітей, з кожного 50 гривень на місяць – це 18 тисяч. Не копійки!

Ще за час моєї роботи з батьків збирали по 700 гривень на нові меблі в ігровій кімнаті – завідувачка вирішила, що їх потрібно замінити. Вихователям озвучили побажання, а ті на зборах батьків – запропонували. Ох і важко це – збирати гроші! Були такі, хто казав, що старі меблі нормальні, інші радили, щоб із бюджету виділяли. Бо вже минулого року по 500 гривень збирали – кухню купували, позаминулого – два бойлери, в іншій групі батьки по 1000 гривень збирали на ремонт санвузла, ще в іншій столи-стільці-килими купували, ще десь – кілька вікон нових, бо ще на кілька із бюджету виділили кошти. Отак щороку батьки, окрім щомісячних витрат (50 у фонд, і близько 500 – за харчування) здають від 500 до 2000 гривень на “щось велике”.

…Що ж, якихось страшних речей, знyщання з дітей чи поганого харчування я в цьому садочку не побачила: дітям щодня дають м’ясо, рибу, фрукти, сік – батьки не нарікають.

От я, няня, увесь день пильную 36 малюків. І за це мені 2800 гривень на місяць, кілька шоколадок від вдячних батьків і купа менiнгiту? Та я краще в приватні няні подамся: попит – ого-го, а плата – не менш як 50 гривень за годину. І це за одного малюка, а не за 36!