fbpx

В Угорщині продовжують наполягати на припиненні антиросійських санкцій та закликають до перемовин

“Європейський Союз має припинити вводити санкції проти росії через її вторгнення в Україну і натомість домагатися припинення вогню та початку переговорів”, – заявив у четвер старший помічник прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана.

Про це повідомляє Reuters.

Виступаючи в кулуарах саміту лідерів ЄС, який надав Україні статус кандидата на вступ до ЄС, Балаш Орбан сказав, що чим більше санкцій ЄС ухвалює, тим більше шкоди вони завдають блоку, в той час, як росія “виживає”.

“Зрештою Європа буде на програшній стороні цієї війни через економічні проблеми. Наша рекомендація буде зупинити процес санкцій”, – сказав він.

Угорщина – одна з найбільш проросійських країн ЄС, яка сильно залежить від російського газу та нафти. росія також будує ядерний реактор для Угорщини. Будапешт прийняв останній пакет санкцій проти москви, який включав заборону на імпорт російської нафти, лише після того як домовився про виключення для себе.

“Зараз ми відчуваємо, що чим більше санкцій ми приймаємо, тим гірше наше положення. А росіяни? Так, їм теж боляче, але вони виживають. І що ще гірше, вони просуваються в Україні”, додав Балаш Орбан.

З початку російського вторгнення в Україну 24 лютого 27 країн Європейського Союзу погодили шість пакетів санкцій, які включають заморожування активів і заборону на видачу віз для російських олігархів і чиновників, експортний контроль, заморожування активів центрального банку, відключення банків від системи обміну повідомленнями SWIFT та заборону на імпорт російського вугілля та нафти.

Проте, заморожування резервів російського центрального банку стає менш болючим завдяки мільярдам доларів, які росія отримує щодня за нафту і газ, які все ще надходять до Європи.

Експерти ж стверджують, що санкції діють, але потрібен час, перш ніж їх повний вплив на російську економіку покаже результат.

Орбан, однак, сказав, що ЄС має змінити свою тактику.

«Ми досягли того моменту, коли усвідомлюємо, що дотримувалися стратегії чотири місяці, у нас є певні досягнення, але якщо так буде продовжуватися, це закінчиться погано для Європи. Тому ми повинні думати про щось інше. Переговори, припинення вогню, мир. Дипломатія. Це наше рішення”, – додав він.

You cannot copy content of this page