fbpx
Світ
В Італії хочуть запровадити щомісячну відпустку на час критичних днів

Італія може ввести щомісячну триденну відпустку для робітниць з хворобливими критичними днями. У разі прийняття цього закону вона стане першою західною країною з подібною практикою по відношенню до жінок. Про це в суботу, 25 березня, повідомляє The Independent.

Нижня палата італійського парламенту приступила до обговорення законопроекту, який зобов’яже роботодавців щомісяця оплачувати три дні відпустки для співробітниць, які відчувають біль під час критичних днів. Документ підготували чотири депутати-жінки від правлячої Демократичної партії.

Як повідомляє видання, в країні є ті, хто побоюється, що закон може дискредитувати жінок, які борються за рівноправ’я статей. Принаймні для роботи, чоловіки можуть стати більш пріоритетними співробітниками.

Подібний закон вже введений в ряді східних країн, наприклад, в Японії і Південній Кореї, крім того, подібні короткострокові відпустки є в деяких провінціях Китаю.

Читайте також: Італія призупинить дію Шенгену на своїй території

На сьогоднішній день в Італії жінкам гарантовані п’ять місяців декретної відпустки на час вагітності та пологів, протягом якої їм виплачується 80 відсотків від заробітної плати. Відмовитися від неї (відпустки) вони не мають права.

Після народження дитини, обоє батьків мають право на шість додаткових місяців відпустки по догляду за дитиною з виплатою 30 відсотків зарплати.

Джерело.