fbpx
Світ
В Іраку почалася масштабна військова операція

Битва з ІДІЛ за Мосул буде найбільшою військовою операцією в Іраку з часу відходу з країни американських військ в 2011 році

Іракські урядові сили за підтримки коаліції, яку очолює США, почали в понеділок наступ, щоб повернути під контроль місто Мосул, захоплений терористичною організацією “Ісламська держава”. Про це повідомляє Reuters.

Битва за Мосул буде найбільшою військовою операцією в Іраку з часу відходу з країни американських військ в 2011 році і, як очікують в США, “Ісламська держава” зазнає поразки.
“Я оголошую сьогодні про початок героїчної операції для звільнення вас від терору та утисків “ІДІЛ”, – заявив прем’єр-міністр Іраку Хайдер аль-Абаді під час виступу на державному телебаченні.

“Ми скоро зустрінемося на землі Мосула, щоб відсвяткувати звільнення і спасіння”, – додав він перед початком військової операції.

Нагадаємо, курдські сили пешмерга за підтримки авіаударів очолюваної США коаліції почали новий наступ на бойовиків “Ісламської держави” в Північному Іраку в ніч на неділю.

Раніше повідомлялося, що Ірак запросив скликання екстреного засідання Ради Безпеки ООН для обговорення присутності турецьких військових на півночі країни.

Читайте також:  Франція і Німеччина погодилися на «дорожню карту» Мінських угод — АП

Джерело.