fbpx
Світ
В Індійському океані розташований острів з незвичними рослинами

У світі існують місця, де скупчення унікальних рослин та тварин дуже велике. Одним із таких місць є острів Сокотра, розташований в Індійському океані.

Сокотра – невеликий архіпелаг в Аденській затоці в Індійському океані, що належить Ємену. Найбільшим островом архіпелагу є однойменний острів Сокотра, на якому розташовано 825 рідкісних видів рослин. Причому третина є ендемічними (види рослин або тварин, які зустрічаються на дуже обмеженій території). Невеликий ареал проживання мають і більшість місцевих рептилій та равликів. Навколо острова можна знайти 253 види рифоутворюючих коралів, 730 видів риб та 300 видів крабів, омарів та креветок.

Проте основною особливістю острова є його рослини. На перший погляд вони можуть здатися дуже незвичайними та дивними. Найбільш популярною рослиною острова є драцена кіноварно-червона ( dracaena cinnabari ).

 

Dracaena cinnabari

Якщо дерево пошкодити, з нього витікає червоний сік. Ця рослина у вигляді парасольки є візитівкою острова. Крім драцен на острові можна знайти безліч видів алое, дорстенії, дендросіціосів, босвелії та гранату.

Adenium obesum

В даний час на острові проживає близько 50 000 осіб, які живуть за рахунок рибальства та вирощування фініків. Незважаючи на таку кількість людей, на острові зберігається така широка різноманітність представників флори та фауни.