fbpx
Світ
В Австралії зробили важливу заяву у справі про катастрофу рейсу МН17

Міністр закордонних справ Австралії Джулія Бішоп заявляє про те, що винні в катастрофі рейсу МН17 “Малайзійських авіаліній” на Донбасі можуть бути засуджені заочно, повідомляє Reuters.

“Може бути так, що справа буде розглянута в порядку заочного провадження”, – зазначила вона.

Бішоп закликала Російську Федерацію дотримуватися кожен пункт резолюції 2166 Ради Безпеки ООН, автором якої є Австралія.

“Вона передбачає співробітництво всіх держав з метою покарання винних у катастрофі”, – додала вона.

Як зазначає видання, Бішоп додаткові відомості не оприлюднила.

Нагадаємо, в липні поточного року стало відомо, що справи підозрюваних у справі про катастрофу рейсу МН17 “Малайзійських авіаліній” на Донбасі планується розглядати в Нідерландах в рамках нідерландського законодавства. Таке рішення було прийнято країнами, які входять в Спільну міжнародну слідчу групу – Нідерланди, Україна, Бельгія, Малайзія і Австралія.

На даний момент розслідування триває, і прийняте рішення не означає того, що винні постануть перед судом найближчим часом. Однак, Малайзія висловила надію, що підозрювані в аварії МН17 стануть відомі до кінця року або на початку наступного.

Президент України Петро Порошенко заявив, що Україна буде максимально сприяти Нідерландам в розслідуванні і 7 липня сторони підписали відповідну угоду.

Літак Boeing 777 авіакомпанії Malaysia Airlines, що виконував рейс МН17 з Амстердама в Куала-Лумпур, був збитий російською системою “Бук” 17 липня 2014 року в Донецькій області. В результаті загинули всі 298 людей, що знаходилися на борту. Пасажирами рейсу були громадяни 10 країн, більшість загиблих – громадяни Нідерландів.

Читайте також:  У Фінляндії набув чинності закон про заборону “зелених чоловічків”

Джерело.