fbpx
Світ
Улюблених багатьма легендарних шоколадних “моцартівських кульок” Mozartkugel більше не буде

Виробник легендарних шоколадних “моцартівських кульок” Mozartkugel (австрійська Salzburg Schokolade) подав заяву про банкрутство.

У 2021 році компанія оголосила про банкрутство після того, як уперше за весь час свого існування не змогла виплатити зарплату працівникам за листопад і змушена забути про премії, які щороку виплачувала у грудні до Різдва.

За два роки пандемії закрилися магазини по всьому світу і в Австрії, при цьому не вдалося впоратися і з цінами — різкий стрибок цін на сировину та електроенергію, логістику не сприяло тому, щоб компанія залишилася на плаву.

Однією з причин такої ситуації стало зниження туристичних потоків. Цукерки «Моцарт» були традиційним сувеніром, який прийнято привезти з поїздки до Австрії. Туристів поменшало — впали й продажі.

Через пандемію поменшало туристів і свят, і попит на цукерки обвалився.

На даний момент борги компанії перевищили 27 млн. євро, і це, згідно з заявою власників, більше, ніж усі активи. По суті, компанія збанкрутувала.

Компанія Salzburg Schokolade виробляє знамениті цукерки-кульки “Моцарт” з 1896 року, перший класичний рецепт цукерок «Моцарт» був створений і запатентований в 1890 році. Його автор – зальцбурзький кондитер Пауль Фюрст.  Саме ці цукерки стали візитною карткою країни, вони відомі ласунам та гурманам на всіх континентах.

Близько 70 років цукерки робили лише вручну, а на початку 60-х років минулого сторіччя частково провели автоматизацію на виробництві.