fbpx

Українцям не будуть видавати угорські паспорти

Консульства Угорщини в Україні припинили видачу угорських паспортів громадянам України на території своїх консульств в Закарпатті та в Києві. Про це в четвер, 6 грудня, заявив міністр закордонних справ України Павло Клімкін, повідомляє Європейська правда .

Він також зазначив, що Угорщина не буде відновлювати цю практику. Клімкін повідомив про це в Мілані після зустрічей глав МЗС, відповідаючи на питання про підсумки переговорів з угорською стороною.

Як відомо, минулого тижня в Києві відбулися українсько-угорські консульські консультації, а 6 грудня в Мілані відбулася зустріч глав МЗС. Клімкін підтвердив, що на цих зустрічах Угорщина офіційно погодилася на припинення попередньої паспортної практики.

“Угорці кажуть, що не видають зараз паспорти. І вони не будуть цього робити. Це вже добре, тому що я пам’ятаю заяви Сийярто , коли він говорив, що видача паспортів на нашій території не суперечить українським законам. Зараз це за визначенням закінчилося”, – розповів він.

Клімкін визнав, що угорське законодавство щодо спрощеного надання громадянства закордонним угорцям зберігається і процедура може тривати за межами України.

“Я, на жаль, не можу гарантувати, що вони не спробують продовжити видачу паспортів угорцям Закарпаття у себе, в Угорщині – на угорській території ми їх дії не можемо контролювати. Але для нас питання абсолютного принципу – що в своїх консульствах на нашій території вони не можуть цього робити “, – пояснив міністр.

Він також повідомив, що Україна запропонувала Угорщині підписати угоду про уникнення подвійного громадянства, але не отримала відповіді Будапешта на свою пропозицію.

Нагадаємо, декількома днями раніше Клімкін заявив, що Київ і Будапешт налагоджують відносини .

Читайте також: Опубліковано список напрямків для подорожей, які будуть популярні в 2019 році

Нагадаємо, конфлікт між Будапештом і Києвом розгорівся після прийняття закону України Про освіту, який визначає українську мову основною в освітньому процесі.

У вересні ситуація загострилася після того, як в ЗМІ з’явилося відео, на якому громадяни України в угорському консульстві в Берегово отримують угорські паспорти. При цьому в обмін на присягу вірності Угорщині їх закликають приховувати цей факт від української влади. Реакцією Києва на інцидент стало оголошення угорського консула персоною нон-грата. Пізніше аналогічне рішення про висилку українського консула прийняв Будапешт.

You cannot copy content of this page