fbpx
Світ
Українці можуть їздити без віз у 50 країн світу – МЗС

Для поїздок у 48 країн потрібен лише закордонний паспорт, у Росію і Білорусь, як і раніше – внутрішній.

Станом на жовтень 2016 року безвізовий порядок для громадян України на територію іноземних держав на підставі закордонного паспорта діє для 50 країн.

Зокрема, безвізовий режим на взаємній основі існує для Гонконгу (Китай) та ще 25 країн: Азербайджан, Аргентина, Білорусь (із внутрішнім паспортом), Боснія і Герцеговина, Бразилія, Бруней, Вірменія, Грузія, Ізраїль, Казахстан, Киргизія, Македонія, Монголія, Нікарагуа, Молдова, Панама, Парагвай, Російська Федерація (із внутрішнім паспортом), Сальвадор, Сербія, Таджикистан, Туреччина, Узбекистан, Чорногорія, Чилі.

В односторонньому порядку для українців незалежно від мети поїздки без віз можливий в’їзд у 14 країн: Албанія, Вануату, Гондурас, Гватемала, Домініка, Домініканська республіка, Еквадор, Малайзія, Самоа, Намібія, Палестина, Тувалу, Тимор-Леште, Індонезія (за виключенням оформлення віз журналістам).

В односторонньому порядку для українців, які прямують із туристичною метою – 10 країн: Антигуа і Барбуда, Барбадос, Гаїті, Мікронезія, Палау, Перу, Сейшельські острови, Сент Вінсент і Гренадини, Свазіленд, Ямайка.

Як повідомлялося, 26 вересня комітет Європейського парламенту з питань громадських свобод, юстиції та внутрішніх справ підтримав надання українцям безвізового режиму. Проте питання “безвізу” не увійшло до порядку денного чергової сесії Європарламенту, яка відбудеться 24-27 жовтня. Наступний пленарний тиждень в Європарламенті запланований на 21-24 листопада. 24 листопада також відбудеться саміт Україна-ЄС.

6 жовтня Верховна Рада так і не розглянула Проект Постанови №4030 про запровадження візового режиму з Російською Федерацією, попри те, що він був внесений у порядок денний парламенту. Голова парламенту Андрій Парубій пояснив, що не виніс постанову на голосування, тому що продовжує переконувати лідерів фракцій позитивно проголосувати за неї. Прес-секретар президента РФ Дмітрій Пєсков повідомив, що у разі введення Україною візового режиму з РФ російська сторона реагуватиме відповідно до власних інтересів.

Читайте також: В Україні 67 онлайн-магазинів крадуть дані платіжних карт – дослідження

Джерело.

facebook