fbpx
Світ
Українські туристи б’ють рекорди

У вересні 2016 року Туреччину відвідало понад 147 тис. українських туристів, а за перші дев’ять місяців 2016 року – близько 900 тис. українців.. Про це повідомляє Міністерство культури і туризму Турецької Республіки.

Цей показник більше, ніж в півтора рази (+54,3%) ніж результати січня-вересня 2015 року. Найпопулярнішими напрямками в цьому році серед українців залишаються Анталія, Стамбул і Мугла. Так за дев’ять місяців Анталію відвідало майже 532 тис. українських туристів, Стамбул – близько 219 тис., а курорти Мугли прийняли 95 тис. українців.

Основна причина зростання пасажиропотоку – це політична стабілізація в Туреччині, вважає директор компанії Мережа агенцій горящих путівок Равіль Хамітов. За його словами, раніше українці відкладали поїздку через побоювання, що ситуація нестабільна і щось трапиться. “Туризм – дуже гостро реагує на будь-які економічні і політичні потрясіння”, – констатує Хамітов.

Читайте також: “Ні разу не пошкодувала, що переїхала”: чому молодь емігрує з України

З ним погоджується комерційний директор Tez Tour в Україні Аркадій Маслов і додає, що потрібно віддати належне турецьким готельєрам (власникам готелів), так як вони знайшли в собі сили і доклали максимум зусиль, для того, щоб українці могли їхати. В першу чергу це ціноутворення і рекламні кампанії, які вела Туреччина і Міністерство туризму зокрема. “А також програми маркетингу і програми лояльності, які пов’язані з роботою туроператорів на українському ринку”, – говорить Маслов.

Цей напрямок став привабливим, як для українців, так і для українських авіакомпаній, додає експерт авіаринку Сергій Хижняк. Порівнюючи куди відкривати рейси, турецькі аеропорти доплачували авіакомпаніям за кожен виконаний рейс на якому вони привозили курортників.

“Крім цього, турецькі готелі демпінгували в цьому році, так як вони стояли порожні”, – констатує експерт. Російські туристи в наказовому порядку не мали можливості туди літати, а європейські – побоювалися вибухів і нестабільності в регіоні. І щоб хоч якось завантажити свої готелі турки пропонували дуже багато путівок за привабливими цінами. “Тому українці літали не лише зі столиці, але і з регіональних аеропортів”, – пояснює експерт.

“Це нормальна політика для залучення туристів”, – каже Маслов. З урахуванням того, що вони втратили російський і європейський ринок. Але Україна не могла замінити ці обсяги, тим не менш збільшити їх , у порівнянні з 2015 роком, вдалося.

Наступного року динаміка зміниться, вважають учасники ринку. “При нормальних умовах зростання пасажиропотоку буде на рівні 10-20%”, – говорить Хамітов. За його словами, частково це буде викликано скороченням ринку – зараз різко скоротилася кількість активних туроператорів і пропозицій. Турецький турпотік в наступному році буде залежати виключно від ціни, вважає Хижняк. “Відновлення відносин Туреччини та Росії призведе до подорожчання путівок у доларовому еквіваленті – багато турів знову стануть недоступними для українців”, – каже він. У зв’язку з цим Аркадій Маслов передбачає зниження турпотоку.

Читайте також: Як турки зустріли російських туристів (відео)

Джерело.