fbpx
Світ
Українка пройшла наодинці майже 400 км зимовими горами

Аліна Косовська, волонтерка із Авдіївки, пройшла 398 кілометрів Закарпатським туристичним шляхом, який до неї ніхто не зміг пройти наодинці взимку. Похід розпочався 8 січня та тривав пʼять тижнів. Після успішнього закінчення походу, Аліна розповіла подробиці своєї мандрівки у ефірі Українського радіо Львів.

Вона розпочала похід 8 січня у селі Великий Березний на Закарпатті, а завершила біля румунського кордону в селі Ділове.

«Минулого літа побачила інформацію, що цей маршрут не був пройдений взимку, хоча були спроби подолати його на лижах і пішки. Мені стало цікаво, що це за такий маршрут, чим він може бути складний і захотілося спробувати його пройти, я почала готуватися. Чому одна? Тому що не було людей з відповідним рівнем підготовки, які хотіли б його пройти, а ті, що висловлювали таке бажання, то вже я не була впевнена в їхньому рівні підготовки та мотивації. Тому пішла сама», – розповідає мандрівниця.

Готуючись до зимового походу, Аліна спочатку пройшла цей маршрут влітку, частинами. Готувалася з помічником, разом із яким розробляла систему контрою на певних відрізках маршруту, на яких вона мала виходити на зв’язок. Крім цього, на відрізку від Боржави і до фінішу мандрівниця мала маячок від рятувальників Івано-Франківська, який передав би її координати у разі надзвичайної ситуації.

Мандрівниця купувала продукти або у магазинах у селах, через які пролягав її маршрут, або наперед висилала поштою у ці села посилки з запасами їжі.

Ночувала в колибах де можна було скористатися електрикою та опаленням або ж у наметі.

«Найскладнішими фізично було засніжені ділянки, звісно, в зоні лісу. Це дуже важко та повільно, іноді вдавалося пройти за день по 7-8 кілометрів, тобто менше кілометра за годину. Високогірні ділянки легші за рахунок вітру постійного, той сніг здуває з хребта і утворюються льодові надуви, вони тверді, в них не провалюєшся і йдеш відносно легко. Найбільшу відстань за день я проходила на Чорногірському хребті – 22 км за день і 19 км – на Боржавському», – розовідає Аліна.

Дорогою волонтерка залишала у колибах та притулках медичні аптечки. Вона каже, що таким чином майбутні мандрівники, які будуть йти цим маршрутом, зможуть надати собі допомогу, у разі непередбаченої ситуації.

Загалом інтерв’ю вийшло цікавим та насиченим. Повну версію можна послухати нижче.

фото: Аліна Косовська, Facebook