fbpx
Політика
Україна знову може стати “годувальницею” світу – міністр торгівлі Нідерландів

Україна володіє значним потенціалом розвитку аграрної галузі і тому може повернути собі раніше втрачений статус «годувальниці» світу, сказала міністр зовнішньої торгівлі та співробітництва Нідерландів Ліліанне Плумен під час українсько-голландського форуму, який відкрився сьогодні в місті Нутдорп (Голландія).

«Можливості українського аграрного сектору значні. Колись Україна вже була «годувальницею» світу, і сьогодні вона може повернути собі цей статус», – сказала міністр.

Вона наголосила, що Голландія, так само як і інші країни ЄС, дуже зацікавлена у співпраці в агросекторі, й Угода про асоціацію та формування зони вільної торгівлі мають всіляко сприяти цьому. «Один лише пункт про скасування мит і зборів вже несе значний плюс виробникам. Ми порахували, що тільки в секторі торгівлі квітами економія на сплаті мита становитиме близько 4,5 млн євро на рік», – зазначила міністр.

Разом з тим, вона звернула увагу, що українські товаровиробники повинні бути готові до жорсткої конкуренції на європейському ринку.

Як повідомлялося раніше, сьогодні в Голландії відкрився українсько-голландський діловий форум, який зібрав понад 300 делегатів – представників влади та бізнесу. Українську делегацію очолює міністр фінансів України Наталія Яресько.

Читайте також: Немаленьке покарання. Штраф – за шашличок уже з квітня.

Джерело.