fbpx

У західному регіоні України Порошенка просять про автономію

Асамблея румунів Буковини просить президента України Петра Порошенка про надання території їх компактного проживання в Чернівецькій області автономії.

Про це повідомила координатор Ради Асамблеї румунів Буковини Доріна Киртоаке, передають “Українські новини”.

На думку Киртаоке, права румунів та інших національних меншин в Україні серйозно порушуються, а автономія дозволить збудувати захисні механізми.

У зверненні румунської діаспори йдеться, що рішення президента надати територіальну автономію кримським татарам “створило правовий і політичний прецедент, в рамках якого всі національні громади, які компактно проживають на Україні, можуть претендувати на аналогічний статус”.

У заяві румунська громада вказує на те, що до 1944 р. на території, де вони проживають, входила до складу Румунії, а їх предки сотні років проживали в Північній Буковині.

У Асамблеї стверджують, що активістів румунського національного руху переслідують, їм не дають проводити заходи та форуми.

“На нашу думку, ми не менше, ніж татари заслуговуємо право на свою автономію, в якій нарешті знайдуть своє гідне місце культура, мова, освіта і таланти румунської нації”, – йдеться у зверненні, яке Асамблея вирішила направити також і в ЄС, ПАРЄ та інші міжнародні інстанції.

Читайте також: ОПРИЛЮДНЕНО АРХІВИ ПРО ДЕПОРТАЦІЮ КРИМСЬКИХ ТАТАР

Джерело.

You cannot copy content of this page