fbpx

У Вифлеємі знайшли невідомого ангела

Мозаїку знайшли випадково

У храмі, на батьківщині Ісуса Христа, реставратори виявили приховану багато сотень років під шаром штукатурки мозаїку. Про це повідомляє The Daily Mail.

Відкриття зробила Сільвія Старіньері, асистент реставратора. Вона повільно проводила термографічною камерою по вкритій штукатуркою стіні церкви Різдва у Вифлеємі і звернула увагу на незвичайні опуклості на одній з дільниць.

Коли Старіньері і її колеги обережно прибрали гіпс, вони побачили сяюче обличчя з перламутру, а потім “золоті” пластинки німбу. Вчені виявили ангела заввишки в два з половиною метра – сьомого за рахунком в оздобленні церкви.

Всього з 2013 року італійські реставратори змогли повернути первісний вигляд десятків мозаїк, в тому числі зображень Ісуса, святого Йосипа, Богородиці, 12-ти апостолів, святих і старозавітних патріархів. Всі мозаїки підписані ім’ям Василя. На думку вчених, роботи художнику замовили в епоху хрестових походів, ймовірно король Єрусалиму Аморі I і візантійський імператор Мануїл I.

Остання реставрація церкви відбувалася в 1479 році. Після того Храм опинився в аварійному стані, і в 2011 році влада Палестинської автономії закликала всі християнські конфесії тимчасово забути про свої розбіжності і найняти колектив реставраторів для порятунку церкви.

Джерело.

You cannot copy content of this page