fbpx
Світ
У Великобританії вмираючу від раку дівчинку дозволили заморозити

14-річна британська школярка, яка страждає на рідкісну форму раку, незадовго до своєї смерті виграла суд проти рідного батька у справі про посмертне заморожування свого тіла

Про це повідомляє ВВС.

Суд виніс рішення ще в жовтні, проте у зв’язку з необхідними юридичними процедурами оголошено про це було лише зараз.

Мати покійної була не проти кріоконсервації від самого початку, однак біологічному батькові неповнолітньої мешканки Лондона ця ідея не припала до смаку.

“Якщо навіть її повернуть до життя через 200 років, вона може не знайти жодного живого родича, не обов’язково згадає, що робила до своїх 14 років, а до того ж прокинеться в США”, – описав своє бачення чоловік, який розлучився з матір’ю дівчини понад шість років тому і практично не спілкувався з донькою до її смерті. За останні тижні він, однак, змінив свою думку.

В останні місяці життя дівчина багато читала про кріосховища в інтернеті і порахувала, що збереження тіла дасть їй шанс на повернення до життя – навіть якщо це відбудеться через сотні років після її смерті.

“Не хочу, щоб мене ховали під землею. Хочу жити, і жити довше – в майбутньому, де знайдуть засіб від мого раку і розбудять мене. Хочу, щоб у мене був цей шанс”, – написала школярка перед смертю.

Суддя Пітер Джексон, який виносив рішення на користь дівчинки, особисто відвідував помираючу в лікарняній палаті і був зворушений її силою волі.

Він також запропонував уряду продумати законодавчу базу для кріоконсервації в майбутньому.

Наразі у фахівців немає однозначної відповіді на питання, як повертати тіла до життя після глибокої заморозки.

Вартість консервації на невизначений термін на сьогоднішній день складає близько 37 тисяч фунтів (46 тисяч доларів), при цьому в Британії немає необхідних кріогенних сховищ, що працюють при температурі нижче 130 градусів, – вони розташовані в США і Росії.

Тіло дівчини, чиє ім’я не розголошується, вже доставлено в США активістами-кріоконсерваторами.

Читайте також: У Польщі дитина народилася через 55 днів після смерті своєї матері

Джерело.