fbpx
Світ
У США зафіксували найдовшу в історії блискавку протяжністю 768 км

Всесвітня метеорологічна організація (WMO) встановила два нові світові рекорди за мегаспалахами блискавок у відомих гарячих точках Північної та Південної Америки.

За допомогою новітніх супутникових технологій Комітетом WMO з погодних і кліматичних екстремальних значень, який веде офіційні записи про глобальні, півкульні та регіональні екстремальні випадки, визнано:

Найдовший одиночний спалах, який охопив горизонтальну відстань 768 ± 8 км (477,2 ± 5 миль) у частинах південної частини Сполучених Штатів 29 квітня 2020 року. Це еквівалентно відстані між Нью-Йорком і Колумбусом Огайо в Сполучених Штатах або між Лондоном та німецьким містом Гамбургом.

Найбільша тривалість для одного спалаху блискавки становить 17,102 ± 0,002 секунди від спалаху, який безперервно розвивався через грозу над Уругваєм та північною Аргентиною 18 червня 2020 року.

Новий рекорд найдовшої виявленої відстані блискавки на 60 кілометрів більший, ніж попередній рекорд, з відстанню 709 ± 8 км (440,6 ± 5 миль) у частинах південної Бразилії 31 жовтня 2018 року. І попередній, і новий рекорд використовували та сама методологія максимальної відстані по колу для вимірювання протяжності спалаху.

Супутникове зображення рекордного масштабу спалаху блискавки над південною частиною Сполучених Штатів 29 квітня 2020 року охопило горизонтальну відстань 768 ± 8 км

Найдовша тривалість мегаспалаху була попередньою тривалістю 16,73 секунди, яка була отримана від спалаху, який безперервно розвивався над північною Аргентиною 4 березня 2019 року, що на 0,37 секунди менше, ніж новий рекорд.

Відомий фахівець з блискавок Рон Холл зазначив:

“Ці надзвичайно великі та тривалі блискавки не були поодинокими, а відбувалися під час активних гроз. Кожного разу, коли чути грім, настає час дістатися до безпечного місця.

Єдині місця, безпечні від блискавки, – це великі будівлі, які мають проводку та сантехніку; не споруди, наприклад, на пляжі чи автобусній зупинці. Друге надійне безпечне місце знаходиться всередині повністю закритого автомобіля з металевим верхом; не баггі чи мотоцикли… Як показують ці надзвичайні випадки, блискавки можуть за лічені секунди долати велику відстань, тому будьте обережні».