fbpx
Світ
У США повторно стратять злочинця, який вижив після смертельного уколу

У США злочинець, який був засуджений до смерті, але вижив після смертельного уколу, буде страчений повторно. Роммель Брум подав апеляцію до Верховного суду США, однак той відхилив її. Брум зміг вижити після першої спроби застосування смертельної ін’єкції.

2009 року під час приведення вироку у виконання службовці в’язниці Огайо 18 разів спробували знайти вену засудженого. Однак їхні спроби так і не увінчалися успіхом.

“Я намагався їм допомогти, сам затягнув джгут на руці”, – сказав Брум, коли з нього знімали письмові свідчення.

Це перший випадок в США, коли засуджений вижив після страти. Адвокати Брума закликали представників правосуддя відмовитися від повторної страти.

За їх твердженням, це може класифікуватися як вторинне притягнення до кримінальної відповідальності за той самий злочин. Свого часу Брум був засуджений за вбивство неповнолітньої. Адвокати засудженого вважають, що змусити людину готуватися до страти не один раз, а двічі, при цьому, другий раз з повним усвідомленням того, що першого разу сталася помилка, це посилення покарання, яке суперечить Конституції США.

Однак суд постановив привести вирок у дію повторно. Він аргументував свою позицію тим, що засуджений фактично не поніс покарання – смертоносна речовина до вени не потрапила і не почала діяти.

У США смертна кара не заборонена, її застосування регулюється законами штатів. Найпоширенішим способом приведення у виконання вищої міри покарання є смертельна ін’єкція. Для виключення фізичних страждань засудженому перед ін’єкцією вводиться багаторазова доза знеболюючого препарату. Під час процедури страти засуджений фіксується на спеціальному столі, в його вени вводяться голки, з’єднані з крапельницями, в яких містяться ці препарати, суміш яких називають “техаським коктейлем”. Смерть настає протягом декількох хвилин. Після констатації тюремним лікарем настання смерті проводиться обов’язкова процедура розтину, потім тіло або видається родичам, або його ховають за рахунок штату.

Всього на озброєнні органів виконання покарань США є п’ять передбачених законом способів страт: смертельна ін’єкція (36 штатів, підрозділи армії США, а також засуджені федеральним судом злочинці), електричний стілець (дев’ять штатів, засуджений може вибрати як альтернативу смертельну ін’єкцію), газова камера (п’ять штатів, засуджений може вибрати як альтернативу смертельну ін’єкцію), повішення (два штати, засуджений може вибрати як альтернативу смертельну ін’єкцію), а також розстріл (тільки штат Оклахома, в штаті Юта засуджений може вибрати розстріл як альтернативу смертельній ін’єкції).

Наразі в декількох штатах тривають дискусії про заборону смертної кари.

Читайте також: Українцю загрожує смертна кара в США, він наполягає на власній невинуватості

Джерело.

facebook